Biznes

Alicja Omięcka została prezesem gdańskiej spółki Energa Centrum Usług Wspólnych

Alicja Omięcka została prezesem gdańskiej spółki Energa Centrum Usług Wspólnych

O nominacji Alicji Omięckiej na nowe stanowisko informuje "Gazeta Wyborcza".

Na stronie Energa Centrum Usług Wspólnych (jest to spółka-córka Energii) widnieje lakoniczny komunikat, który pod nazwiskiem Omięckiej informuje, że prezesem zarządu Energa Centrum Usług Wspólnych jest od od 14 stycznia 2020 roku.

Alicja Omięcka jest specjalistką zarządzania jakością, radcą prawnym i urzędniczką państwową. Kierowała spółką PL.2012+ od 2018 roku do grudnia minionego roku. Wcześniej w latach 2016–2018 piastowała funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Zobacz też: Murawa na Stadionie Narodowym. Rzecznik rządu komentuje

O dymisji Omięckiej ze stanowiska prezesa spółki PL2012+ (operatora Stadionu Narodowego) informowaliśmy jako pierwsi. Decyzja ta miała zapaść w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a była pokłosiem fatalnego stanu murawy na Stadionie Narodowym w listopadowym meczu ze Słowenią i wcześniejszych z Macedonią Północną oraz Austrią. Boisko nie przypominało w niczym murawy, na jakiej powinny rozgrywać się mecze eliminacji Mistrzostw Europy.

- To cud, że na tej murawie nikomu nic się nie stało - komentował po meczu ze Słowenią (3:2) selekcjoner kadry Jerzy Brzęczek. O interwencję w tej sprawie został poproszony przez piłkarzy Mateusz Morawiecki (ówcześnie pełniący rolę ministra sportu), który po meczu pojawił się w szatni reprezentacji.

,