Biznes

Amerykański gigant handlowy zapowiada start polskiego serwisu

Amerykański gigant handlowy zapowiada start polskiego serwisu

Amazon rozpoczął prace nad uruchomieniem polskiego serwisu - poinformowała spółka w środowym komunikacie. Na polskim rynku będzie konkurował między innymi z Allegro.

"Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok" - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes ds. rozwoju w UE Alex Ootes.

Z informacji skierowanej do mediów wynika, że rozpoczęto prace nad uruchomieniem polskiej wersji serwisu Amazon. Do tej pory klienci nad Wisłą mogli korzystać z m.in. niemieckiej (choć z polską wersją językową) czy brytyjskiej wersji.

Spółka podała, że przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon, mogą rejestrować swoje konta po polsku w ramach przygotowań do premiery serwisu.

Konkurent Allegro

Na polskim rynku amerykański gigant będzie konkurował między innymi z Allegro. Zgodnie z informacjami spółki na koniec września 2020 r., z platformy e-commerce Grupy Allegro korzystało około 12,6 mln aktywnych kupujących.

Podczas środowych notowań kurs akcji Allegro na warszawskiej giełdzie spadał o godzinie 10 o prawie 4 proc.

stooq.pl

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. Wedle deklaracji spółka zatrudnia ponad 18 tys. pracowników w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad tysiąc nowych etatów.