Biznes

Amica będzie produkować agd pod marką Fagor. Są już pierwsze zamówienia

Amica będzie produkować agd pod marką Fagor. Są już pierwsze zamówienia

We wrześniu 2019 roku Amica zawarła umowę licencyjną, nadającą jej prawo do używania znaku towarowego "Fagor" przez okres 15 lat z automatyczną prolongatą na okres kolejnych 15 lat. Wcześniej marka ta należała do hiszpańskiej spółki Edesa Industrial S.L., która miała linię biznesową zajmującą się sprzedażą dużego sprzętu agd.

Czytaj więcej: Amica: Strategia uwzględnia przejęcia lub pozyskanie marek

- Jesteśmy po rozmowach na rynku hiszpańskim, mamy pierwsze zamówienia, spodziewamy się pierwszych sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału - wskazuje Michał Rakowski odpowiedzialny w Amice za finanse.

Triki galerii handlowych. "Zakupowa magia świąt działa"

- W 2020 i 2021 roku to nie będą duże sprzedaże, dopiero w 2022 i 2023 spodziewamy się, że to będą pojedyncze procenty w ogólnej sprzedaży grupy - precyzuje.

Czytaj więcej: Amica miała 32,5 mln zł zysku netto, 47,51 mln zł zysku EBIT w III kw. 2019 r.

Pod marką Fagor będzie dostępny w Hiszpanii pełny asortyment grupy Amica. Zakres licencji obejmuje duży sprzęt AGD, tj. w szczególności piekarniki do zabudowy, płyty do zabudowy, kuchnie wolnostojące, okapy, kuchenki mikrofalowe, lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki oraz zmywarki.

Spółka zakłada, że w przyszłości z tym logo będzie sprzedawany sprzęt także na innych rynkach, np. we Francji czy Północnej Afryce. Tam marka Fagor jest dobrze rozpoznawalna.

Czytaj więcej: Amica: Zaczynamy przyglądać się rynkowi amerykańskiemu

Amica jest producentem sprzętu AGD, notowanym na warszawskiej giełdzie od 1997 roku. W 2018 r. spółka mogła się pochwalić prawie 3 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Źródło:ISBnews