Biznes

Biedronka będzie czynna całą dobę. Specjalna akcja przed świętami

Biedronka będzie czynna całą dobę. Specjalna akcja przed świętami

O nowych godzinach otwarcia Biedronka poinformowała w komunikacie prasowym. Będą one obowiązywały do Wielkiego Piątku włącznie, czyli do 10 kwietnia.

"Biedronka reaguje na nowe zmiany ogłoszone przez polski rząd w związku z aktualną sytuacją. Dzięki temu Polacy będą mogli komfortowo zrobić tradycyjne zakupy na Wielkanoc" - czytamy w komunikacie.

- Uwzględniając nowe zarządzenia, wydłużamy godziny pracy sklepów, by móc obsłużyć wszystkich klientów, zapewniając jednocześnie większe bezpieczeństwo i komfort - mówi cytowany w komunikacie Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny Biedronki.

Jak informuje sieć, w przypadku sklepów, w których ze względów operacyjnych godziny otwarć będą inne, ich klienci zostaną o tym poinformowani. Komunikaty w tej sprawie będą też dostępne bezpośrednio w placówkach.

Obejrzyj też: Tarcza antykryzysowa. Prezes PFR apeluje o niezwalnianie pracowników

Zgodnie z nowymi, działającymi od środy obostrzeniami, działalność sklepów jest obłożona dodatkowymi rygorami. W sklepie może przebywać tylko taka liczba klientów, ile wynosi liczba kas (chodzi o wszystkie kasy, nie tylko te, które są w danym momencie czynne) pomnożona przez 3. Na przykład jeśli w sklepie jest pięć kas, to na sali sprzedaży może być tylko 15 osób.

Wielu klientów i same sieci handlowe mają obawy, że jeszcze bardziej wydłuży to kolejki osób oczekujących na wejście do sklepu. Może nawet dochodzić do rękoczynów. Dodatkowo sklepy alarmują, że zmniejszą się przez to ich przychody.

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce. Policja w sklepach? Tego chcą handlowcy

Dodatkowo od 2 kwietnia wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

Czytaj też: Koronawirus. Sklepy mają zapewnić rękawiczki klientom. "To największe wyzwanie"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

,

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem