Biznes

Branża ślubna i eventowa. Resort rozwoju przygotowuje wytyczne

Branża ślubna i eventowa. Resort rozwoju przygotowuje wytyczne

Wytyczne przygotowywane są we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

Ministerstwo podało, że zakończono już przygotowywanie wytycznych dla salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. Na przyszły tydzień zaplanowano opracowanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego.

- Od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów - powiedziała wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk, cytowana w komunikacie.

Obejrzyj: Odmrożenie gospodarki. "Najważniejsze, żeby robić to ostrożnie"

Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla branż, których funkcjonowanie zostało ograniczone w związku z pandemią koronawirusa.

Czytaj: Odmrażanie gospodarki. W sklepach odzieżowych bez tłumów. Ludzie kupują w sieci

W ramach luzowania obostrzeń, od 25 maja szkoły będą mogły organizować zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla klas I-III. Będzie też możliwość otwarcia dziennych domów i klubów seniora.

Jak zapowiadała wcześniej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, w kolejnym etapie planowane jest otwarcie siłowni i klubów fitness. Rząd chce także, by otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne. Od połowy czerwca mają być czynne uzdrowiska. Planowane jest także otwarcie kin i teatrów.

Czytaj: Odmrażanie gospodarki. Urzędnicy wrócą do swoich biur od 25 maja

Obostrzenia luzowane są w odstępach dwutygodniowych. W tym tygodniu otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych.

Od 25 maja wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach dla klas I-III. Stopniowo będzie możliwe przeprowadzanie konsultacji z nauczycielami. Mają być także wznawiane zajęcia w domach kultury.

,

Tagi: wiadomości, branża eventowa, rozrywka, koronawirus, odmrażanie gospodarki, koronawirus kryzysŹródło:ISBnews