Biznes

Długi osób nieletnich. "To ułamek promila"

Długi osób nieletnich.
PFinanse/Polskawięcej materiałów z tej kategorii

Długi osób nieletnich. "To ułamek promila"

Na początku tygodnia Polska żyła sprawą 11-letniej Zuzi, której komornik zajął rentę po zmarłym ojcu. Wszystko dlatego, że miała ponad milion złotych długu, również odziedziczonego po swoim tacie. - W Krajowym Rejestrze Długów małoletni stanowią zaledwie jedną czwartą promila wszystkich osób, znajdujących się w naszej bazie - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Adam Łącki, prezes KRD. Jak dodaje, zazwyczaj małoletni mają zadłużenie wynikające z mandatów za jazdę bez biletu w komunikacji miejskiej, czy też za nieopłacony karnet na siłownię.35 min.Tagi:pieniądze, długi, zadłużenie, wideo, mtslTranksrypcja:Zacznę od sprawy, która trochę zbulwersowała Polskę. Mowa o ...rozwińDosyć smutna historia. Pytanie czy takich 11-latek, takich nastolatków jest dużo zadłużonych w Polsce?Takich jak ta dziewczynka, którą już cała Polska praktycznie poznała, takich przypadków w krajowym rejestrze długów absolutnie nie ma. Małoletni stanowią zaledwie jedną czwartą promila tych osób, które są wpisane do krajowego rejestru długów. Są to najczęściej wpisane te osoby za przejazd bez ważnego biletu i za brak opłaconej kary za ten przejazd. Ewentualnie za powiedzmy abonament do siłowni. Abonament do siłowni? To jest ciekawe. Tak, te wpisy dotyczą tylko i wyłącznie tak zwanych małych umów życia codziennego.Które mogą takie osoby niepełnoletnie zawierać. No tak, bo umowę z firmą telekomunikacyjną ja mogę zawrzeć dopiero, kiedy mam 18 lat.Ale do sklepu, czy gdzieś takie typu rzeczy mogę robić i jak mam już 13 lat, tak? Tak. I wtedy, jeżeli nie wywiąże się pan ze swoich zobowiązań pieniężnych, niestety może pan zostać przez wierzyciela do krajowego rejestru długów dopisany, ale to jest absolutnie margines.Tak jak wspomniałem, dotyczy to 737 osób w tej chwili przy całej skali ponad 2,5 miliona osób wpisanych do KRD. To mnie jednak dziwi, dlaczego to nie ich rodzice, tylko właśnie dzieci są jak gdyby pociągane do odpowiedzialności. I wpisane do rejestru. Jak wspomniałem, tylko i wyłącznie w takich umowach drobnych, życia codziennego, które mogą być zawarte przez osoby niepełnoletnie. A to rodzice wiedzą, że są takie długi ich dzieci? Czy nawet mogą się o tym jakoś nie dowiadywać?Bo korespondencja jest na przykład kierowana w przypadku takiego zadłużenia tylko i wyłącznie do tego małoletniego. Oczywiście mogą się nie dowiedzieć, ale to właśnie oni najczęściej - czyli rodzice, spłacają te zobowiązania za swoje dzieci.00Podziel sięKomentarze (0)

Wybrane dla Ciebie

Romuald Lipko nie żyje. Włodzimierz Czarzasty: pozostanie w sercu na zawszeRóżowy delfin. Ratują niezwykły gatunek z AmazonkiPrzerażona Małgorzata Rozenek na rikszySerce Plutona. NASA przeanalizowała dane z sondy#dziejesiewsporcie: Tak Ronaldo świętował urodziny. Profesjonalista w każdym calu"Klatka po klatce" #41. "Zawiodłem się na Parnassie. Chciał walki z Gamrotem, a teraz schował się w Paryżu"Bundesliga. Juergen Klinsmann chwali Krzysztofa Piątka. "Jest napastnikiem kompletnym"Zamieszanie wokół PPV i walki Cieślak - Makabu. "Kibice powinni to zrozumieć. Jak idziemy do kina, to każdy płaci za bilet"Andrzej Wasilewski chce rewanżu dla Michała Cieślaka. "Spróbuję nakłonić prezydenta WBC do natychmiastowego rewanżu""Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn"

Programy Wirtualnej Polski

Tomasz Machała

#NewsroomNiedziela 18:00NOWOŚĆ

Marek Kacprzak

TłitOd poniedziałku do piątku 8:30

Ratajczak/Ogórek/Łukasik

Money. To się liczyOd poniedziałku do piątku 9:15

Nino Dżikija

Nino o biznesieOglądaj w WP

Jankowski/Jurga

Czy to się opłaca?Oglądaj w WP

Oskar Netkowski

W łóżku z OskaremŚroda 15:00

Mateusz Skwierawski

Druga PołowaWtorek 14:00

Michał Dziedzic

PudelkoOglądaj w WP

Artur Mazur

Klatka po klatceOglądaj w WP

Ola Nagel

Mamy mają moc Oglądaj w WP

Dariusz Ostafiński

Bez hamulcówCzwartek 13:00

Klaudiusz Michalec

#KresyŚwiata Oglądaj w WP

Michał Kobosko

Racja StanuOglądaj w WP

Hanna Lis

Hanna i przyjacieleOGLĄDAJ W WP

Żuchowski/Lubczański

AutokultOglądaj w WP

Popularne

Ciekawskie orki. Nie uwierzysz, jak blisko podpłynęłyBrytyjskie obserwacje UFO. Wreszcie upublicznią dokumentyGrzyby w Czarnobylu. Wykazują niezwykłe właściwości"Zima" w Europie. Rekordowe temperatury na południuKrokodyl w oponie. Szukają chętnego do uwolnienia gadaManewry chińskiej floty. Nagranie robi wrażenieDwie interwencje w ciągu kilku minut. Nagranie policji z KatowicPirat drogowy zatrzymany. Jedno wyprzedzanie - dwa wykroczeniaSkamielina sprzed 150 mln lat. Ujawniła nieudaną próbę polowaniaW Polsce dosięga tysięcy osób. Nowy eksperyment niesie nadziejęNapisz komentarz