Biznes

Enter Air wznowił loty z biurami podróży. Na początek Kreta i Majorka

Enter Air wznowił loty z biurami podróży. Na początek Kreta i Majorka

- Cieszymy się, że w końcu pierwsze nasze samoloty wiozą pasażerów na upragnione i w pełni zasłużone wakacje. Większość państw jest już otwarta i ma już przygotowane specjalne procedury - komentuje Grzegorz Polaniecki, członek zarządu Enter Air.

Podkreśla, że pod względem bezpieczeństwa i ochrony przeciw zakażeniom wirusami i bakteriami samolot jest najbezpieczniejszym środkiem transportu zbiorowego.

Czytaj więcej: Banki stają się przechowalniami pieniędzy. Coraz częściej odsetki to luksus

- Klimatyzacja osuszająca powietrze i filtry HEPA stosowane w samolotach działają tak, aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się wirusów pomiędzy pasażerami - zapewnia Polaniecki.

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Enter Air zainaugurował loty na Kretę i Majorkę z pasażerami TUI. W sezonie letnim będzie współpracował, podobnie jak w poprzednich latach, także z takimi touroperatorami jak: Itaka Holdings, Rainbow Tours i Coral Travel.

Czytaj więcej: Podwyżki płac wyhamowały. Do Niemców tracimy kolejne lata

- Latanie na wakacje z biurami podróży jest w obecnych czasach zdecydowanie bardziej racjonalne niż indywidualne planowanie wakacji. Rejs czarterowy jest zakontraktowany w obie strony i zawsze ma przywieźć do kraju wszystkich pasażerów, których wywiózł. Pasażer rejsu charterowego ma więc o wiele większą pewność, że jego rejs nie zostanie anulowany, niż pasażer linii regularnej, nawet w przypadku powrotu restrykcji sanitarnych - przekonuje Polaniecki.

Enter Air posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz kilka baz sezonowych, m.in. w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie. W związku z zamknięciem granic spółka musiała znacząco ograniczyć działalność, ale wszystkie samoloty nie zostały uziemione.

Czytaj więcej: Apple bije rekordy na giełdzie. Od marca wartość firmy wzrosła o pół biliona dolarów

Przewoźnik w poprzednich miesiącach prowadził m.in. operacje przywożenia turystów polskich z zagranicy oraz normalne operacje zakontraktowane przez zagranicznych kontrahentów.

Zapisz się na nasz specjalny .

, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo, enter air, biura podróży, loty, wakacjeŹródło:ISBnews