Biznes

Gadżety na jesienne noce

Gadżety na jesienne noce

Wieczory, noce i ranki w listopadzie i grudniu to czas szczególnie niebezpieczny na drogach: jest ciemno i ślisko. Każdy, kto wtedy jeździ na rowerze, biega czy tylko chodzi w pobliżu jakiejkolwiek drogi, powinien pomyśleć o właściwym oświetleniu.

Sprytny kask (zdjęcie główne)

Rowerzyści coraz częściej jeżdżą w kaskach. Szkoda, że nie wszyscy w kaskach tak mocno oświetlonych jak Lumos: lampy LED ma z przodu i z tyłu. Pomarańczowe kierunkowskazy wskazują nawet kierunki skrętu. Jeśli nosimy zegarek Apple’a – włączają się automatycznie wraz z ruchem ręki.

Cena: 180 dol.

Więcej informacji tutaj.

Świetlisty pasek

Aby być dobrze widocznym, wystarczy czasem niewielki wydatek. LumaGlo to pasek przetykany diodami LED. Wystarczy przerzucić go sobie przez plecy i widać nas z daleka.

Cena: 25 dol.

Więcej informacji tutaj.

Odblaskowe stroje

Bieganie w nocy staje się o wiele bezpieczniejsze w bluzach Illumio. Świecące paski widać z ponad 130 metrów. Nie są to typowe odblaski, ale mikrodiody zasilane niewielką bateryjką. Wystarczy naładować ją przez 30 minut, by dawała prąd przez 8 godzin.

Cena: od 168 dol.

Więcej informacji tutaj.

Światełka do butów

Wystarczy ok. 80 zł, by kupić parę lampek mocowanych do dowolnych butów. Baterie wystarczają nawet na 100 godzin chodzenia lub biegania. Oczywiście lampki są wodo- i kurzoodporne. Mogą świecić stałym światłem albo migać.

Cena: 20 dol.

Więcej informacji tutaj.

Idealna kurtka dla rowerzysty

Francuska firma Urban Circus stworzyła kurtkę marzeń każdego rowerzysty: z kapturem, wodoodporna, oddychająca i odblaskowa tak, że nie trzeba zakładać specjalnej odblaskowej kamizelki. Do tego kieszeń na plecach i specjalna przezroczysta kieszonka na rękawie na smartfona. Oczywiście z dotykową folią. A kiedy już dotrzemy do pracy czy szkoły, „żarówiastą” kurtkę można zmienić w spokojną i stonowaną: wystarczy wywrócić ją na drugą stronę.

Cena: 145 euro

Więcej informacji tutaj.

1/4 gadzety
gadzetyMateriały prasowe
2/4 gadzety
gadzetyMateriały prasowe
3/4 gadzety
gadzetyMateriały prasowe
4/4 gadzety
gadzetyMateriały prasowe