Biznes

GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych

GetBack spłaca długi i prosi zainteresowanych o aktualizację danych

GetBack szykuje się do wypłat trzeciej, czwartej i częściowo piątej z rat układowych - podaje "Puls Biznesu". Jednak by otrzymać pieniądze, wszyscy zainteresowani muszą się upewnić, czy ich dane są aktualne. Jeśli nie, to powinni je zaktualizować.

Obligatariusze GetBacku na aktualizację danych mają czas do 30 kwietnia 2020 roku. Powinni to zrobić w podmiotach ewidencje obligacji. Jeżeli natomiast ich papiery mają formę zmaterializowaną oraz zarejestrowane są w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych (KDPW), wtedy zaktualizować dane należy w biurach maklerskich.

- Od razu po uprawomocnieniu się układu zaczęliśmy przygotowywać proces wypłaty rat układowych, które tak jak zapowiadaliśmy, chcemy zrealizować wcześniej niż to wynika z harmonogramu. Aktualizacja danych obligatariuszy pomoże nam sprawnie przeprowadzić taką operację, a przede wszystkim pozwoli uniknąć sytuacji, w której ze względu na brak aktualnych danych pieniądze te trafiłyby do depozytu sądowego - tłumaczy Magdalena Nawłoka, p.o. prezesa GetBacku, cytowana przez "PB".

Zobacz też: Szykuje się wojna gospodarcza. "Zostaniemy z tyłu. Potrzebne większe wsparcie"

Nawłocka dodaje, że jeżeli pieniądze jednak trafią do depozytu, to obligatariusze musieliby sami wnioskować o wydanie im środków. Jak powiedziała, spółka chciałaby tego "za wszelką cenę uniknąć". - Dlatego apelujemy do wszystkich obligatariuszy o szybką aktualizację danych - zakończyła.

W dobie panującej pandemii koronawirusa, aktualizacja danych może być jednak utrudniona. GetBack dlatego zaleca obligatariuszom, których obligacje zapisane są w ewidencji lub zarejestrowane w KDPW, skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo. Zainteresowani powinni zwrócić się do podmiotów, które prowadzą ewidencje obligacji lub do tych, za pośrednictwem których obligacje zostały wyemitowane i zarejestrowane w KDPW.

Szczegółową listę z podziałem na poszczególne serie obligacji, zainteresowani znajdą na stronie internetowej GetBacku.

Zapisz się na nasz specjalny .

,

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem