Biznes

Idea Bank nadal nie działa. Przerwa przedłużona

Idea Bank nadal nie działa. Przerwa przedłużona

Od wczoraj klienci Idea Banku nie mają dostępu do serwisu internetowego i bankowości mobilnej.

"Przyczyna problemów jest już znana, pracujemy nad jej usunięciem co potrwa prawdopodobnie do godzin wieczornych" - informował bank w mediach społecznościowych.

Wieczorem jednak zaktualizował komunikat.

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

"Informujemy, że przerwa techniczna zostaje przedłużona do godzin porannych, nie ma dostępu do bankowości mobilnej oraz internetowej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności" - czytamy w komunikacie.

O godz. 8 usługi nadal były niedostępne.

"Godziny poranne nastały i Jak się spodziewałam dalej nic nie działa a ja muszę faktury zapłacić i zaksięgować wczorajszy dzień na kasę fiskalną" - denerwuje się jedna z klientek banku.

Komunikat został zmieniony i obecnie w mediach społecznościowych bank nie podaje przewidywanego zakończenia prac. O przewidywany termin naprawienia awarii zapytaliśmy biuro prasowe Idea Banku.

"Obecnie szacowany czas otwarcia dostępu do bankowości mobilnej i internetowej to dziś, godziny południowe.
Tak jak informowaliśmy, problem pojawił się wczoraj, w godzinach popołudniowych" - czytamy w odpowiedzi. "Systemy wewnętrzne działają co oznacza, że można dokonywać transakcji w ramach obsługi w placówkach banku. Można też bez problemu korzystać z kart (płatności)".

Idea Bank obsługuje przedsiębiorców, którzy muszą dziś zapłacić składki ZUS.

"ZUS-u nie interesują wasze problemy i odsetki które zapłacicie raczej nie zrekompensują czasu który przepadnie w ciągłości ubezpieczeń zdrowotnych pracowników" - pisze na Facebooku pan Marcin.

"Podkreślamy, że systemy wewnętrzne działają - jest możliwe zlecenie dyspozycji w oddziale lub przez Infolinię. Płatności ZUS przypadają 10 dnia każdego miesiąca. Natomiast w przypadku problemów technicznych po stronie banku, powodujących opóźnienie w płatnościach, każdy Klient może złożyć reklamację, które są rozpatrywane indywidualnie" - informuje bank.

W zeszłym roku bank przeprowadził restrukturyzację. Część oddziałów zamknięto, część przeniesiono do tańszej lokalizacji i zrezygnowano z obsługi kasowej. Pracę straciło 750 osób.

,

Tagi: idea bank, banki, gospodarka, wiadomości