Biznes

Indykpol znika z giełdy. Jest wniosek do KNF

Indykpol znika z giełdy. Jest wniosek do KNF

"Zarząd Indykpol S.A. informuje, że w związku z podjęciem przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki (...) w dniu 24 stycznia 2020 roku został złożony do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek (...) dotyczący wycofania akcji emitenta z obrotu na rynku regulowanym" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia Rolmex, działając w porozumieniu z Warmińsko-Mazurskim Handlem Międzynarodowym, Feliksem Kulikowskim, Piotrem Kulikowskim, Dorotą Madejską, Jarosławem Madejskim, Mateuszem Madejskim oraz Elżbietą Dorosz, ogłosił przymusowy wykup 21,3 proc. akcji Indykpolu po 65 zł za akcję.

Po zakończeniu przymusowego wykupu, Indykpol oraz Rolmex wraz z podmiotami będącymi stronami porozumienia posiadają łącznie 100 proc. akcji spółki.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

W połowie grudnia GPW podjęła uchwałę w sprawie zawieszenia obrotu na głównym rynku akcjami Indykpolu w związku z przekazanym zawiadomieniem o zamiarze ogłoszenia przymusowego wykupu akcji spółki.

Grupa kapitałowa Indykpol jest największą w Polsce organizacją spółek drobiarskich specjalizującą się w hodowli, tuczu indyków oraz w produkcji i sprzedaży mięsa indyczego oraz przetworów indyczych.

Firma zadebiutowała na GPW w 1994 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 891,48 mln zł w 2018 r.

,

Źródło:ISBnews