Biznes

Lokum opóźni start dwóch inwestycji. Sprzedaż mieszkań przeniósł do internetu

Lokum opóźni start dwóch inwestycji. Sprzedaż mieszkań przeniósł do internetu

Lokum Deweloper, duży gracz na wrocławskim rynku, prowadzi swoje budowy bez większych zmian i ocenia, że może skutecznie prowadzić sprzedaż mieszkań online.

- Zbieramy siły i aktywa by ten trudny okres przetrwać. Wszyscy pracownicy biurowi pracują zdalnie. Budowy pracują w zasadzie normalnie, choć część pracowników z Ukrainy wyjechała - wskazuje prezes Bartosz Kuźniar.

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce i na świecie. Analizujemy najnowsze dane

- Materiały zostały zakontraktowane z wyprzedzeniem, budowy idą swoim rytmem. Także ostatnie zaostrzenie restrykcji nie wpłynęło na budowy - zapewnia.

Bartosz Kuźniar przyznaje jednocześnie, że spółka odłoży start dwóch inwestycji we Wrocławiu.

Koronawirus. Pakiety dla upadających firm. "Taka jest intencja rządu"

- Ze względu na dynamikę sytuacji jest za wcześnie, by rzetelnie ocenić sytuację, dlatego ostrożnościowo już dziś planujemy opóźnienie startu dwóch wrocławskich inwestycji - Lokum Porto i Lokum Verde o kilka miesięcy - zapowiada prezes Lokum.

Deweloper jest obecnie z klientami w kontakcie online. Przyznaje jednak, że zapytania o mieszkania trafiają do niego w mniejszej ilości niż zwykle.

Czytaj więcej: Koronawirus. Francja gotowa do nacjonalizacji firm

Wiele osób zainteresowanych kupnem mieszkania zastanawia się, jak koronawirus wpłynie na ceny. Przedstawiciele Lokum spodziewają się, że w tym roku cen mieszkań nie czekają istotne zmiany. Choć zastrzegają, że warunkiem tego jest względnie szybki powrót do normalnego życia.

Komentarza do bieżącej sytuacji prezes Lokum udzielił przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2019 rok. Spółka podliczyła, że ze sprzedaży mieszkań uzyskała 285,9 mln zł przychodu. To około 36 mln zł mniej niż rok wcześniej.

Czytaj więcej: Koronawirus. Polacy ruszyli do aptek i wykupują leki na zapas

Zysk netto wyniósł 62,2 mln zł w porównaniu do 73 mln zł rok wcześniej (-15 proc.). Słabszy wynik zarząd tłumaczy mniejszą liczbą wydanych mieszkań. W całym 2019 roku grupa przekazała klientom 733 lokale, natomiast w 2018 - 900.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:ISBnews