Biznes

Lotos ma nowego prezesa. Został nim Paweł Jan Majewski

Lotos ma nowego prezesa. Został nim Paweł Jan Majewski

O powołaniu Pawła Jana Majewskiego na stanowisko prezesa spółki rada nadzorcza Lotosu zdecydowała w czwartek 30 stycznia. Koncern poinformował o tym w komunikacie.

Majewski powołany został do składu zarządu dziesiątej kadencji - podaje PAP. Kadencja ta zaczęła się w połowie 2018 roku i potrwa trzy lata.

Wcześniej Majewski przez lata sprawował kierownicze funkcje m.in. w spółce Petrolot (obecnie Orlen Aviation), PGNiG Termika, Hucie Stalowa Wola oraz Airport Cleaning Service.

Zobacz też: To będzie test z gospodarki dla PiS. Ekspert nie kryje zaskoczenia

Konkurs na stanowisko prezesa zarządu rada nadzorcza Grupy Lotos ogłosiła w połowie stycznia.

Poprzedni prezes Lotosu został odwołany 6 grudnia 2019 roku. Od tego momentu Mateusza Boncę na tym stanowisku zastąpił Jarosław Wittstock.

Lotos jest w trakcie połączenia z PKN Orlen. Zgodę na ten ruch musi jednak wyrazić Komisja Europejska.

Brukselscy urzędnicy otrzymali analizy, które PKN Orlen przekazał im w ramach kontynuacji ścieżki prenotyfikacyjnej w procesie przejęcia Lotosu. Polska strona spodziewa się decyzji w tej sprawie w pierwszej połowie 2020 roku.

W siedzibie zarządu płockiego koncernu również doszło do zmian. Także w czwartek 30 stycznia do zarządu PKN Orlen dołączyli Adam Burak oraz Jan Szewczak. Pierwszy będzie odpowiadać za komunikację i marketing, drugi - za obszar finansów.

,