Biznes

Mit Morawieckiego rąbnął w ścianę. Mocno się kruszy [OPINIA]

Mit Morawieckiego rąbnął w ścianę. Mocno się kruszy [OPINIA]

Mit Morawieckiego rąbnął w ścianę. Mocno się kruszy [OPINIA]

9Podziel się

Nie wiem jak szybko i czy w ogóle upadnie obecny rząd. Ale wiem, że wizerunek premiera, przedstawianego jako sprawny menedżer i technokrata ze świetnymi kontaktami, legł w gruzach. I to zanim fala protestów zmyła złotą farbę z jego obelisku - pisze Konrad Bagiński z money.pl.

Mit Morawieckiego rąbnął w ścianę. Mocno się kruszy [OPINIA]
Mit Morawieckiego rozsypuje się na naszych oczach (PAP, Leszek Szymański)

Ostatnie dni – jeszcze przed obecnymi protestami – pokazały jak nieporadny i bezbronny jest Morawiecki. Na jego temat chodziły legendy – że to pracoholik, technokrata, że potrafi o drugiej w nocy wysłać maila do jakiegoś ministra czy innego urzędnika z pytaniem o status jakiejś sprawy.

Nie wiem dlaczego wiele osób traktowało te opowieści jako dowód na to, jak świetnym menedżerem jest Mateusz Morawiecki. Wysyłanie maili o tej porze świadczy raczej o tym, że nie wyrabia się w normalnych godzinach i trzeba zarywać noce.

Jarosław Kaczyński wicepremierem. Prof. Antoni Dudek: robi to bez entuzjazmu

Na dodatek wielu ludzi głowi się teraz nad tym, co właściwie ten Morawiecki robił po nocach. O dniach już nie wspominając. Kiedy pytałem przedsiębiorców o ostatni plan pomocy dla zamkniętych branż, większość z nich nie wiedziała, co powiedzieć. To nie jest plan, to jest slajd z trzema punktami – mówili. To coś, co można zrobić w 10 minut, łącznie z oprawą graficzną.

Sam widziałem prezentację tego "planu" - szczerze mówiąc, zrobiło mi się głupio. Konferencja prasowa, premier, wicepremier, jakiś minister, szumne zapowiedzi, tygodnie konsultacji z przedsiębiorcami i efektem mają być trzy punkty? Z czego jeden - bezzwrotna pożyczka w wysokości 5000 złotych…

A wracając do ministrów. Nawet najlepszy menedżer jest niczym bez dobranych współpracowników. Morawiecki ich nie ma. Obecny rząd składa się z jakichś ministrów od różnych rzeczy. Moim zdaniem, mamy do czynienia z degradacją stanowiska ministra. Czy w ciągu ostatnich tygodni widzieliście lub słyszeliście ministra spraw zagranicznych, wewnętrznych? Większość rodaków nie wie, co to są za ludzie.

Ktoś mi niedawno powiedział, że w Polsce mamy taką sytuację, że do pożaru klatki schodowej musi jechać premier, zapewnić o profesjonalizmie służb i pokierować akcją ratunkową. Może i mamy taką sytuację, ale również przez to, że ministrowie to pionki, które się przestawia na szachownicy. Przecież części z nich wszystko jedno, czego są ministrami, zresztą i tak zdążyli już obskoczyć kilka resortów.

Na dodatek nie ma wątpliwości, że Morawiecki sam sobie tych współpracowników nie dobrał. Rządem rządzi wicepremier, wicepremier wygłasza orędzia, premier ma pokazywać slajdy i się uśmiechać.

Do tej pory Morawiecki miał być tą nowoczesną twarzą PiS, budzić zaufanie ludzi bliżej centrum, przekonywać ich. I to się nawet udawało, póki prawda na jaw nie wyszła. Póki nie okazało się, że jest człowiekiem, od którego niewiele zależy, a efekty katorżniczej pracy wyglądają jak praca domowa pisana na kolanie w szatni, 5 minut przed lekcją.

mateusz morawieckipolitykagospodarkaŹródło:money.pl
Patriot3 godz. temuŚwięta prawda. Rząd Piśu to nieudolni partyjniacy. którzy hurtowo zadłużają ojczyznę , Gierek przy nich to mały detalista w robieniu zadłużenia oni to cary długówRyszardM3 godz. temuOt i cała prawda. To jest odpowiedź na pytanie:" Kiedy Morawiecki kłamie ,a kiedy mówi nieprawdę" . Co do pracy w nocy to mamy swojego pracusia. Nazywa się Kaczyński, więc Morawiecki musi być pod prądem.Realista3 godz. temu100% racjaTomek2 godz. temuPiS na czele z Kaczyński Morawiecki Sasin i Duda nie dotrwają na stanowiskach do końca pandemi. I to jest fakt.Mikrus3 godz. temuPremier zgłoszony na policję o popełnienie przestępstwa -To obraz tego rządu. PATRZ: "po pierwsze Polak" (270). Rażące złamanie obowiązującego prawa przez Morawieckiegoeddiev8 min. temuWirus jest w odwrocie i nie należy się go obawiaćEmeryt10 min. temuSmitha ha .O takim jednym z PiS który doprowadził Polskę i Polaków do ruiny.No to juz po ...12 min. temuPrzez takich jak on i reszte partyjnych marionetek, w Polsce nigdy nie bedzie normalnie. Caly ten balagan odczuja nasze dzieci i wnuki. Bieda przyjdzie szybko i zostanie na dlugo. Kto normalny rozdaje pieniadze?Emenems taki ...2 godz. temuDobry premier tylko zarządza zarysem linii programowej dość samodzielnymi podwładnymi.Tomek2 godz. temuPiS na czele z Kaczyński Morawiecki Sasin i Duda nie dotrwają na stanowiskach do końca pandemi. I to jest fakt.Mikrus3 godz. temuPremier zgłoszony na policję o popełnienie przestępstwa -To obraz tego rządu. PATRZ: "po pierwsze Polak" (270). Rażące złamanie obowiązującego prawa przez MorawieckiegoRealista3 godz. temu100% racjaPatriot3 godz. temuŚwięta prawda. Rząd Piśu to nieudolni partyjniacy. którzy hurtowo zadłużają ojczyznę , Gierek przy nich to mały detalista w robieniu zadłużenia oni to cary długówRyszardM3 godz. temuOt i cała prawda. To jest odpowiedź na pytanie:" Kiedy Morawiecki kłamie ,a kiedy mówi nieprawdę" . Co do pracy w nocy to mamy swojego pracusia. Nazywa się Kaczyński, więc Morawiecki musi być pod prądem.