Biznes

Morawiecki: Prawdopodobne nauczanie zdalne lub hybrydowe w starszych klasach SP

Morawiecki: Prawdopodobne nauczanie zdalne lub hybrydowe w starszych klasach SP

Morawiecki: Prawdopodobne nauczanie zdalne lub hybrydowe w starszych klasach SP

2Podziel się

Prawdopodobnie dzisiaj po południu zapadnie decyzja o przejściu na nauczanie zdalne i hybrydowe także uczniów starczych klas szkół podstawowych, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Prawdopodobne nauczanie zdalne lub hybrydowe w starszych klasach SP
(PAP)

"Z wysoką dozą prawdopodobieństwa dzisiaj po południu, na kolejnym z codziennie odbywających się sztabów kryzysowych podejmiemy decyzję o tym, że także wyższe klasy szkół podstawowych będą też podlegały nauczaniu zdalnemu lub nauczaniu hybrydowemu" - powiedział Morawiecki w Sejmie, przedstawiając informację na temat stanu przygotowania na falę zakażeń SARS-CoV-2.

Podkreślił, że - zdaniem ekspertów i epidemiologów - dla osób do 9. roku życia zakażenie koronawirusem "raczej bardzo, bardzo rzadko może skutkować poważnymi konsekwencjami dla zdrowia, ale u nastolatków to rośnie".

Obecnie uczniowie szkół średnich i studenci w strefach czerwonych mają nauczanie zdalne, a w strefach żółtych uczą się w systemie hybrydowym.

giełdawiadomościgiełda na żywoŹródło:ISBnews
Grzesiu z 7c3 godz. temuPandeamus igitur.Nauczyciel3 godz. temuTyle było krytyki na rząd, że nie blokuje niczego i pozwala , aby epidemia zagrażała nauczycielom (ich zdrowiu- szczególnie ZNP się bało) no to kolejny etap słuchania głosu ludzi. Może teraz pojawią się liczne wpisy pochwały ze strony środowiska, że rząd coraz mocniej reaguje. Ale raczej wątpię, bo cokolwiek zrobi ten rząd opozycja zawsze będzie na nie i duża część środowiska nauczycielskiego. A jako nauczyciel wiem, że zdalne nauczanie, niezależnie jakie by ono było, nie nauczy dzieci za wiele. Mamy koledzy i koleżanki co chcieliśmy, cieszmy się.Nauczyciel3 godz. temuTyle było krytyki na rząd, że nie blokuje niczego i pozwala , aby epidemia zagrażała nauczycielom (ich zdrowiu- szczególnie ZNP się bało) no to kolejny etap słuchania głosu ludzi. Może teraz pojawią się liczne wpisy pochwały ze strony środowiska, że rząd coraz mocniej reaguje. Ale raczej wątpię, bo cokolwiek zrobi ten rząd opozycja zawsze będzie na nie i duża część środowiska nauczycielskiego. A jako nauczyciel wiem, że zdalne nauczanie, niezależnie jakie by ono było, nie nauczy dzieci za wiele. Mamy koledzy i koleżanki co chcieliśmy, cieszmy się.Grzesiu z 7c3 godz. temuPandeamus igitur.