Biznes

Oszustwo podatkowe na 50 mln zł. Sprawca wpadł przez dziewczynę

Oszustwo podatkowe na 50 mln zł. Sprawca wpadł przez dziewczynę

W wigilijny poranek w San Dona di Piave, w okolicach Wenecji we Włoszech zatrzymany został poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania Janusz M. Zatrzymany 60-latek m.in. naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku VAT w kwocie nie mniejszej niż 50 mln zł - informuje policja.
Był bardzo zaskoczony i nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy.

Mężczyzna podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą, pranie pieniędzy oraz oszustwa podatkowe na kwotę nie mniejszą niż 50 mln zł. Był bardzo zaskoczony podczas zatrzymania, gdyż nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy.

PIT, CIT i VAT na jednym rachunku

Nie stronił od luksusu i oprócz kilku sportowych i bardzo drogich samochodów korzystał z równie luksusowych łodzi. Cena jednej z nich to co najmniej kilka milionów złotych. We Włoszech towarzyszyła 25-letnia Paulina P., która również została zatrzymana. Jak informuje ABW "na trop przestępcy natrafiono m.in. dzięki aktywności kobiety w mediach społecznościowych".

(Policja.pl)
(Fot: Policja.pl)

Janusz M. w najbliższym czasie zostanie przetransportowany do Polski, a następnie doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.

,