Biznes

PFR Nieruchomości buduje ponad 2 tys. mieszkań. Najwięcej w Katowicach

PFR Nieruchomości buduje ponad 2 tys. mieszkań. Najwięcej w Katowicach

PFR Nieruchomości buduje ponad 2 tys. mieszkań. Najwięcej w Katowicach

3Podziel się

W ramach rynkowej części rządowego programu Mieszkanie Plus trwa budowa 2 tys. mieszkań o łącznej powierzchni 109 tys. mkw. - podaje w komunikacie PFR Nieruchomości.

PFR Nieruchomości buduje ponad 2 tys. mieszkań. Najwięcej w Katowicach
Jedno z osiedli budowanych obecnie przez PFR Nieruchomości

To znacznie mniej niż zapowiadał premier Mateusz Morawiecki przy okazji tworzenia funduszu. Nieco ponad 4 lata temu rząd roztaczał wizję w sumie nawet 100 tys. mieszkań do końca 2019 roku.

Rok się skończył, a 100 tysięcy mieszkań nie ma. Nie ma nawet 10 tysięcy. PFR Nieruchomości pochwalił się właśnie, że w ramach komercyjnej części programu w budowie jest obecnie około 2 tys. mieszkań.

We wrześniu z kolei informowaliśmy, że gotowych jest już nieco ponad 1000 lokali. Jak by więc na to nie patrzeć - rządowy program to na razie spektakularna klapa.

Będzie nowa odsłona programu Mieszkanie+. Jarosław Gowin przybliżył datę

Jak informuje PFR Nieruchomości, niektóre budowy są już zaawansowane w 90 proc., a inne dopiero się rozpoczynają.

Największa inwestycja powstaje w Katowicach, na tzw. Nowym Nikiszowcu. Tam wybudowanych zostanie aż 513 mieszkań. Oprócz tego osiedla planowane są w Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Toruniu, Łowiczu czy Zamościu.

Fundusz Sektora Mieszkań dla Rozwoju - prowadzony przez PFR Nieruchomości - jest długoterminowym inwestorem finansowym, którego działalność polega na finansowaniu i współfinansowaniu inwestycji w obszarze nieruchomości mieszkaniowych, realizowanych we współpracy z podmiotami prywatnymi, samorządami oraz spółkami Skarbu Państwa.

Fundusz przewiduje realizację inwestycji na 1,5 roku do 2 lat. W dalszej kolejności, nieruchomość będzie wynajmowana na rzecz indywidualnych najemców. Może być również wydzierżawiana na rzecz partnera samorządowego na okres, który średnio wynosi 25 do 30 lat.

gospodarkamieszkanie plusnieruchomościŹródło:money.pl
kmac4 min. temuA czy kiedyś Mateuszek powiedział prawdę? Tak jak się zapomniał.USA4 min. temuPrzeciez oni zawsze klamali maluczkich !!!!!!!!!!dera4 min. temuPOwcy tam gdzie rządzą nie chcą dawać ziemi pod te inwestycje a teraz mówia ze PiS mało buduje.MOŻE MAŁO ALE PO WCALEdera4 min. temuPOwcy tam gdzie rządzą nie chcą dawać ziemi pod te inwestycje a teraz mówia ze PiS mało buduje.MOŻE MAŁO ALE PO WCALEUSA4 min. temuPrzeciez oni zawsze klamali maluczkich !!!!!!!!!!kmac4 min. temuA czy kiedyś Mateuszek powiedział prawdę? Tak jak się zapomniał.