Biznes

Pracownicze Plany Kapitałowe. Trwa rywalizacja o podział rynku

Pracownicze Plany Kapitałowe. Trwa rywalizacja o podział rynku

Małe i średnie firmy miały czas na podpisanie umów o zarządzanie PPK do 27 października. Zakończył się tym samym drugi i trzeci etap wdrażania programu.

Dlatego też "Rzeczpospolita" zapytała 19 instytucji zarządzających, ile umów udało im się podpisać z małymi i średnimi firmami. Dziennik zwraca uwagę, że o pozycję lidera rynku PPK walczą PKO TFI i TFI PZU.

Pierwsza firma nie przesłała danych gazecie do momentu zamknięcia numeru. Druga natomiast podpisała umowy z ponad 18 tys. pracodawcami zatrudniającymi od 20 do 249 osób.

Zobacz: Kolejne firmy przyłączają się do PPK. "Spodziewamy się partycypacji na poziomie 35 proc."

Pekao TFI z kolei podpisało ponad 5 tys. umów w zakończonych drugim i trzecim etapie. Nationale-Nederlanden PTE poinformowało z kolei dziennik, że podpisało umowy z ok. 1,7 tys. firmami zatrudniającymi od 50 do 249 osób i 2,2 tys. z firmami zatrudniającymi od 20 do 49 osób.

Czytaj: Koronawirus. Handel prosi rząd o niewprowadzanie obostrzeń w okresie przedświątecznym

Niemal 2,8 tys. umów podpisało AXA TFI. 1720 umów ma na koncie TFI Allianz Polska. Esaliens TFI SA natomiast w drugiej i trzeciej fazie pozyskało 1177 klientów. Barierę tysiąca umów o zarządzanie przekroczyła jeszcze firma Pocztylion-Arka PTE (dokładnie 1,1 tys. umów).

Sprawdź: Giełdy łapią oddech. Po najgorszej sesji od marca

Nie wszystkie firmy zdecydowały się podać dane dziennikowi. Jak zauważa "Rp", w PPK oszczędza już ponad milion osób zatrudnionych w największych firmach. Wartość zgromadzonych aktywów na początku października przekroczyła 2 mld złotych.

,

Tagi: emerytury, ppk, pracownicze plany kapitałowe, pracaŹródło:money.pl