Biznes

Repolonizacja mediów. Gliński mówi, jak ma wyglądać

Repolonizacja mediów. Gliński mówi, jak ma wyglądać

- Dekoncentracja musi być zgodna z polskim i europejskim prawem, nie możemy z dnia na dzień wprowadzić ładu medialnego, który panuje np. we Francji czy Niemczech - powiedział wicepremier Piotr Gliński.

Gliński był pytany w Polskim Radiu 24 o to, kiedy ustawa dekoncentracyjna może ujrzeć światło dzienne. W odpowiedzi poinformował, że projekt ustawy jest gotowy w kilku wersjach.

- Ona musi być zgodna z polskim prawem i europejskim prawem, a więc nie może wprowadzić z dnia na dzień ładu medialnego, który panuje np. we Francji czy w Niemczech, niestety - skwitował wicepremier.

Obejrzyj: Ograniczenia w ruchu lotniczym. "Do Bożego Narodzenia"

- Będziemy najprawdopodobniej realizowali tę ustawę i będziemy chcieli zmieniać zgodnie z prawem polski rynek medialny - powiedział Gliński.

- Jeden właściciel nie może decydować o kształcie mediów, bo media są szalenie wrażliwe i istotne dla demokracji - stwierdził wicepremier.

Na pytanie, jak ocenia stan mediów publicznych, Gliński odparł, że jego zdaniem jest on różny.

- Uważam, że wyrazisty przekaz informacyjny w telewizji publicznej jest potrzebny dla milionów Polaków chociażby dlatego, żeby równoważyć kłamstwa, które często w niektórych mediach prywatnych dominują - stwierdził.

Według zapowiedzi polityków PiS jesienna ofensywa programowa oprócz dokończenia reformy wymiaru sprawiedliwości zakłada reformę mediów.

,

Tagi: rząd, media, piotr gliński, repolonizacja, dekoncentracja, gospodarka, wiadomościŹródło:PAP