Biznes

Robert Tomanek wiceministrem rozwoju. Właśnie odebrał nominację

Robert Tomanek wiceministrem rozwoju. Właśnie odebrał nominację

Choć samo powołanie odbyło się w miniony piątek, to dopiero w poniedziałek nowy wiceminister rozwoju odebrał nominację od Jarosława Gowina. Resort poinformował o tym na stronie internetowej.

Robert Tomanek był do tej pory przedstawicielem prezydenta Andrzeja Dudy w Komisji Nadzoru Finansowego. Na tym stanowisku pojawił się w styczniu 2020 roku, zastępując Cezarego Kochalskiego. Informowaliśmy o tym w money.pl.

W poprzednich latach Tomanek zasiadał w radach nadzorczych m.in. Węglokoksu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Polskiego Radia Katowice.

Wiceminister rozwoju z propozycją dla hotelarzy. Mogą tworzyć izolatoria

Robert Tomanek to również dotychczasowy rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którego jednocześnie jest absolwentem. Studia ukończył w 1987 roku.

Specjalizuje się w tematyce transportowej. Właśnie tą branżą zajmował się m.in. w katowickim oddziale Polskiej Akademii Nauk.

"Od 1998 roku zrealizował samodzielnie, bądź we współautorstwie, ponad 30 zamawianych prac badawczo-wdrożeniowych dotyczących m.in. restrukturyzacji przedsiębiorstw transportowych, polityki i strategii rozwoju transportu w regionach i miastach, a także optymalizacji gospodarki transportowej w sektorze publicznym" - czytamy w komunikacie resortu.

,

Tagi: ministerstwo rozwoju, gospodarka, politykaŹródło:money.pl