Biznes

Spółka-córka PKP zwalnia setki osób. Wniosek o zwolnienie grupowe

Spółka-córka PKP zwalnia setki osób. Wniosek o zwolnienie grupowe

Zwolnienia na masową skalę w spółce zależnej od spółki Skarbu Państwa. O tym, że państwowy podmiot szykuje zwolnienia informuje przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski. W TVN24 stwierdził: "spółka Skarbu Państwa złożyła wniosek do warszawskiego Powiatowego Urzędu Pracy o zwolnienie grupowe blisko 500 osób". Sugerując, że ma to związek z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.

Z ustaleń money.pl wynika, że mowa o PKP TELKOL (do końca 2017 roku pod nazwą PKP Utrzymanie). Spółka powstała w kwietniu 2014 roku, w wyniku wydzielenia z TK Telekom. Firma odpowiada za utrzymanie sprawności urządzeń telekomunikacyjnych, służących do bezpiecznego prowadzenia ruchu pociągów. Zwolnienie grupowe ma być efektem zmian w spółce, które trwają od miesięcy.

Centrala spółki mieści się w Warszawie, ma też siedziby regionalne w 7 innych miastach: Lublinie, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie. Na przełomie lat 2017-18 spółka połączyła się z PKP Budownictwo, przejmując jej udziały.

Właścicielem 100 proc. udziałów w PKP TELKOL jest PKP S.A. Zwróciliśmy się do TELKOLu z prośbą o wyjaśnienia w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

Obejrzyj: Zakłady produkują, ale sprzedaż niemal żadna

,

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem