Biznes

Tarcza 4.0. Będą nowe zmiany

Tarcza 4.0. Będą nowe zmiany

Jedną z najważniejszych zmian, jakie znalazły się w projekcie nowej wersji tarczy antykryzysowej, jest zmiana zasad przyznawania postojowego.

Do tej pory na postojowe nie mogły liczyć osoby samozatrudnione, które dodatkowo były na etacie czy zleceniu. Teraz ma się to zmienić i tacy przedsiębiorcy będą mogli trzykrotnie złożyć wniosek o wypłatę świadczenia.

Pomoc ma trafić także do pracodawców, którzy będą mogli wystąpić o 2,5 tys. złotych dotacji na jednego pracownika, bez konieczności obejmowania go przestojem, czy obniżania pensji.

Profesjonalna bankowość na miarę XXI wieku: profil zaufany

Zmiana zakłada tez, że pracodawca będzie mógł skrócić czas pracy pracownika i obniżyć jego wypłatę nawet na 12 miesięcy.

Przedsiębiorcy będą też mogli skorzystać z ulg podatkowych, np. złagodzenia warunków ulgi na złe długi w PIT/CIT. Z takiej ulgi będzie mogło skorzystać każde przedsiębiorstwo, które straciło w czasie pandemii i zalega z płatnościami.

Nowelizacja tarczy ma też uprościć postępowanie restrukturyzacyjne dla przedsiębiorców, którzy stracili dochody w czasie pandemii. Takie postępowanie ma trwać 4 miesiące, a o jego rozpoczęciu decyduje właściciel firmy.

,

Tagi: tarcza antykryzysowa, koronawirus, gospodarka, wiadomości