Biznes

Trei Real Estate rozważa rozszerzenie planu 40 parków handlowych w Polsce

Trei Real Estate rozważa rozszerzenie planu 40 parków handlowych w Polsce

"Od czerwca mamy obroty na poziomie jak przed pandemią, jeśli nie wyższe. Parki handlowe bardzo szybko wróciły do oczekiwanych obrotów i jest przekonanie, że nasz udział w rynku będzie rósł. Nie mamy pustostanów, w przyszłości grono najemców będzie w parkach rosło. Podtrzymujemy chęć budowy 40 parków w Polsce w najbliższych latach, a często rozmawiamy [wewnątrz spółki], czy by nie powiększyć tej liczby o kilkadziesiąt obiektów" - powiedział Wesołowski podczas webinaru zorganizowanego przez JLL.

"W tym roku otworzymy jeszcze cztery parki handlowe. W przyszłym mamy zamiar utrzymać tempo 7 otwarć rocznie. To jeszcze bardziej bezpieczny plan [niż na ten rok], bo na przełomie roku będziemy gotowi do 5 budów, które się otworzą w I połowie 2021 r." - dodał.

Obecnie Trei ma w Polsce 18 parków handlowych. Zgodnie ze słowami dyrektora, budowa 20 kolejnych jest już zabezpieczona. Przy zamiarze utrzymania tempa 7 otwarć rocznie ich realizacja zajęłaby ok. 3 lat, wyjaśnił.

"Coraz więcej najemców przenosi się do parków handlowych z galerii śródmiejskich, ze względu na 2-3 razy niższą opłatę serwisową A czy obroty są niższe? Raczej nie. Dlatego na pewno do obecnych najemców dołączą nowe marki" - podkreślił szef Trei Real Estate Poland.

W I połowie 2020 r. deweloper otworzył dwa parki handlowe: w Jaworze i Płocku. W sierpniu natomiast ruszył obiekt w Solcu Kujawskim. Do grudnia planowane jest ukończenie kolejnych inwestycji w Częstochowie, Zielonce, Łukowie i Władysławowie.

JLL i Trei Real Estate Poland w raporcie "Parki handlowe i centra convenience w Polsce" podają, że parki handlowe oraz obiekty typu convenience przyciągają najemców, oferując koszty najmu znacznie niższe niż te w centrach handlowych. W najlepszych obiektach w miastach regionalnych poziom stawek czynszowych dla lokali ok. 2 tys. m2 wynosi aktualnie 8-12 euro/ m2/ miesiąc przy opłatach eksploatacyjnych na poziomie 1,5-2 euro/ m2/ miesiąc.

Trei Real Estate GmbH (grupa Trei Real Estate) jest międzynarodowym inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych z Niemiec.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywoŹródło:ISBnews