Biznes

Utrudnienia dla klientów dziewięciu banków. Oto lista

Utrudnienia dla klientów dziewięciu banków. Oto lista

Brak dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. To utrudnienia, które w najbliższych dniach czekają na klientów dziewięciu banków.

PKO BP

W związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi w nocy z piątku na sobotę od godziny 1.00 do godziny 2.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO, iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "w czasie przerwy aplikacja IKO i wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą obsługiwane bez zakłóceń".

ING Bank Śląski

W nocy z poniedziałku na wtorek, w godzinach 0.00-1.00, zaplanowano prace serwisowe, które czasowo ograniczą dostęp do wybranych usług. Jak czytamy w komunikacie, w tym czasie klienci nie będą mieli dostępu do: systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej, modułu kart w aplikacji ING Business i jego wersji mobilnej, płatności BLIK, przelewów ekspresowych, płatności internetowych za pomocą Płać z ING, wypłat z bankomatów.

Nie będzie również można aktywować kart i nadawać kodów PIN, zamówić karty Mastercard w telefonie, przypisać do telefonu karty Mastercard w telefonie (aktywacja płatności), dodać karty Visa zbliżeniowa do aplikacji Google Pay oraz Apple Pay i wykonać przelewu z rachunku karty kredytowej.

"Wpłać lub wypłać gotówkę wcześniej, najlepiej telefonem - pamiętaj o bezpiecznym bankowaniu w czasie epidemii" - radzą przedstawiciele ING.

BNP Paribas

W niedzielę od godziny 22.00 do godziny 23.30 serwis www.bnpparibas.pl będzie niedostępny ze względu na zaplanowane prace serwisowe. Serwis będzie niedostępny także w środę od godziny 22.00 do do godziny 0.30 w czwartek.

Jednocześnie zapewniono, że w trakcie prac dostęp do bankowości mobilnej, operacje kartowe i dostęp do bankomatów będzie przebiegać bez zakłóceń.

Getin Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi w nocy z soboty na niedzielę, w godzinach 0.00 do 1.00, nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w sobotę od godziny 22.00 do godziny 6.00, nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej.

Credit Agricole

W piątek od godziny 23.30 do 23.45 mogą występować przejściowe utrudnienia w korzystaniu z serwisów internetowych Credit Agricole: CA24 eBank i CA24 Mobile.

SGB Bank

Jak poinformowano w komunikacie, w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 0.00 do godziny 6.00, "z uwagi na planowane prace administracyjne mogą występować utrudnienia w dostępie do systemu bankowości internetowej".

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, od godziny 22.00 do 1.30, wystąpią czasowe utrudnienia w dostępie do konta. "Bankowość internetowa i aplikacja mobilna działać będą w trybie przyjmowania zleceń, co oznacza, że Twoje zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych oraz doładowania telefonu komórkowego. Nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa. Niedostępne będą także płatności za zakupy internetowe z wykorzystaniem NestPrzelewu.

Toyota Bank

W poniedziałek, w godzinach 6.00-8.00, zaplanowano prace serwisowe. "W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do usługi tzw. autoryzacji płatności kartowych" - poinformowali przedstawiciele Toyota Banku.