Biznes

Zainteresowanie przebiło oczekiwania. InPost przyspiesza debiut

Zainteresowanie przebiło oczekiwania. InPost przyspiesza debiut

InPost z powodu znaczącego popytu ze strony inwestorów skrócił czas trwania oferty publicznej i przyspieszył termin debiutu na giełdzie w Amsterdamie o dwa dni.

Zapisy na akcje operatora paczkomatów InPost rozpoczęły się w czwartek 21 stycznia i miały pierwotnie potrwać do 28 stycznia. Jednak w poniedziałek spółka podała, ze skraca ofertę publiczną do 26 stycznia do godz. 15.00.

InPost podał też nową datę debiutu na Euronext Amsterdamie. Odbędzie się on już w środę 26 stycznia, a nie jak wcześniej planowano 29 stycznia.

Przedział cenowy w ofercie publicznej wynosi 14-16 euro za akcję. Oznacza to rynkową kapitalizację na poziomie 7-8 mld euro, czyli 32-36 mld zł.

Oferta obejmuje 175 mln akcji sprzedawanych przez dotychczasowych akcjonariuszy (Advent International, Templeton i PZU FIZAN BIS2). Jest skierowana do inwestorów instytucjonalnych.

Na koniec 2020 roku InPost była właścicielem i operatorem 10,7 tys. paczkomatów. W ubiegłym roku obsłużył dzięki nim 240 milionów paczek. Na najbliższym czasie chce zwiększyć ich liczbę do14,5-15,5 tys.