Biznes

Zwolnienia grupowe w Banku Millenium. Jest porozumienie

Zwolnienia grupowe w Banku Millenium. Jest porozumienie

Transakcja przejęcia eurobanku przez Bank Millenium została ogłoszona pod koniec 2018 roku.

Później zgodę wyraziły UOKiK oraz KNF, a procedura zakończyła się formalnie pod koniec 2019 roku, gdy doszło do faktycznej fuzji oraz połączenia systemów obu instytucji, które funkcjonują już pod szyldem Millenium.

Na początku 2020 roku bank poinformował swoich pracowników o planowanych zwolnieniach grupowych. Jak pisze portal bankier.pl, w piątek doszło do podpisania porozumienia ze związkami zawodowymi działającymi w spółce.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Proces zwalniania pracowników ma rozpocząć się z początkiem lutego i zakończyć 31 marca 2020 roku.

"Wieloletnie doświadczenie Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" Banku Millennium, szeroka pomoc i ścisła współpraca z Krajową Sekcją Bankowców po wielogodzinnych negocjacjach zaowocowała podpisaniem w dniu dzisiejszym tj. 24 stycznia br. jednego z najkorzystniejszych na rynku finansowym pakietu odpraw" - piszą na swojej stronie internetowej związkowcy.

Co oznacza ten pakiet odpraw? Przede wszystkim wysokość świadczeń finansowych, która - jak twierdzą organizacje pracownicze - "zdecydowanie wykracza poza gwarancje ustawowe".

"Pracodawca przyjął również nasz postulat w ramach świadczeń niepieniężnych i obejmie zwolnionych pracowników świadczeniem w postaci prywatnej opieki medycznej w okresie 6 miesięcy od zwolnienia" - informuje "S".

,