Biznes

Zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Jest porozumienie ze związkowcami

Zwolnienia grupowe w Banku Pekao. Jest porozumienie ze związkowcami

"Strony porozumienia uzgodniły m. in. kryteria doboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane oraz których warunki zatrudnienia zostaną zmienione w ramach zwolnień grupowych, warunki odpraw i dodatkowych świadczeń oraz zakres programu pomocy zwalnianym pracownikom" - podał bank w komunikacie.

Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w okresie od 13 marca 2020 r. do 31 października 2020 r. Bank może jednak podjąć decyzję o wydłużeniu procesu maksymalnie o 5 miesięcy.

Jak podaje Bank Pekao, zwolnienia grupowe obejmą w zakresie rozwiązania umów o pracę maksymalnie 1200 pracowników, a w zakresie zmiany warunków zatrudnienia maksymalnie 1350 pracowników.

Obejrzyj też: Balcerowicz porównuje pompowanie giełdy do używania narkotyków. "Im dłużej trwa, tym trudniej wyjść"

Według szacunków banku koszty cięć kadrowych i zmian w umowach to ok. 110-130 mln zł. Z tego tytułu zostanie utworzona stosowna rezerwa w księgach rachunkowych banku.

Czytaj też: Zwolnienia w Getin Noble Banku. 250 osób może stracić pracę

Bank Pekao jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 203,32 mld zł na koniec 2019 r.

Czytaj też: Tesco szykuje ogromną redukcję. Pracę straci 1800 osób

,

Źródło:ISBnews