Kultura

Jak "Wiedźmin" wyglądałby bez efektów specjalnych? Platige Image pokazuje ujęcia z serialu

Jak
"Wiedźmin" był najpopularniejszym serialem w historii Netfliksa, a za miłe dla oka efekty specjalne odpowiadało polskie studio Platige Image. Dzięki specjalnemu nagraniu możemy się przekonać, ile produkcja straciłaby na efektowoności, gdyby graficy nie wzięli się za obróbkę ujęć. Różnica jest znacząca.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" na podstawie książki Andrzeja Sapkowskiego okazał się najpopularniejszą premierą na Netfliksie, a sam serial był najchętniej oglądanym na całym świecie. Opinie na temat pierwszego sezonu są skrajne - jedni uważają, że fabułą jest zbyt poplątana i są zawiedzeni, inni są zachwyceni. Nikt jednak nie miał uwag do efektów specjalnych - te wyszły doskonale. Nic dziwnego, skoro przy projekcie pracował nominowany do Oscara Tomasz Bagiński, a za obórkę graficzną odpowiedzialne było polskie studio Platige Image.

Czytaj też: "Unorthodox" - streszczenie i recenzja. Czy warto obejrzeć serial Netflixa "Unorthodox"?

Sprawdźcie, jak "Wiedźmin" wyglądałby bez efektów specjalnych

"Wiedźmin" to opowieść fantasy - pojawiają się więc w fabule różne potwory, na które poluje Geralt, pojawiają się też czary, dżiny, dziwne metamorfozy i inne zjawiska, których nie ujrzelibyśmy bez efektów specjalnych. Zespół Platige Image przygotował materiał, w którym pokazują widzom, jak dużo w serialu zmieniła ich praca. Na swoim profilu na Facebooku zapowiedzieli:

Efekty specjalne w serialu Wiedźmin Netflix nie wymagają treningów w Kaer Morhen – choć nasz zespół podjął się nawet i tego. Wszystko po to, by niemożliwe stało się możliwe na ekranie. Zobacz jak nam się to udało.

Czytaj też: "Wiedźmin". Produkcja znalazła sposób na to, jak pracować nad drugim sezonem

Platige Image specjalizuje się w grafice komputerowej, animacji 3D i cyfrowych efektach specjalnych. Polska firma współpracuje z twórcami reklami, artystami, filmowcami, działa także na polu edukacji i rozrywki. Z firmą współpracuje ponad 150 różnych artystów - grafików, reżyserów, producentów. Platige Image ma na koncie ponad 200 branżowych nagród i wyróżnień, w tym także nagrodę BAFTA i nominacje do Oscara, Złotej Palmy w Cannes i Złotych Lwów w Wenecji.

Najpopularniejsze animacje Platige Image do nominowana do Oscara "Katedra" Tomasza Bagińskiego z 2002 roku, "Sztuka spadania", "Arka", "Kinematograf" , czy animowane przerywniki filmowe do gier z serii "Wiedźmin". To także ta firma odpowiada ze serię sympatycznych reklam dla piwa Żubr, tworzyła też animacje dla takich międzynarodowych spółek jak Lego, Kellog’s, Discovery Channel, History, Vodafone.

Czytaj też: Streścili pierwszy sezon "Wiedźmina" w 20 sekund. Ludzie zachwyceni satyrą: "Trafiłeś w sedno"