Kultura

Jeff Bridges powiadomił o swojej chorobie: jak by to powiedział Koleś... nowe g*wno wyszło na jaw

Jeff Bridges powiadomił o swojej chorobie: jak by to powiedział Koleś... nowe g*wno wyszło na jaw

Zdobywca Oscara, amerykański aktor Jeff Bridges, ujawnił, że ma chłoniaka, czyli nowotwór układu limfatycznego. Dodał, że jego "rokowania są dobre".

Jeff Bridges zacytował w tweecie postać, którą grał w filmie "The Big Lebowski" pisząc, że "jak by to powiedział Koleś (Dude - red.)... nowe g*wno wyszło na jaw". Dodał, że zdiagnozowano u niego chłoniaka i rozpoczyna leczenie.

"Mimo że jest to poważna choroba, mam szczęście, że mam świetny zespół lekarzy i rokowania są dobre" - dodał aktor. "Jestem głęboko wdzięczny za miłość i wsparcie mojej rodziny i przyjaciół" - napisał.

Podziękował również za wszystkie życzenia oraz modlitwy i przy okazji zachęcił do głosowania w najbliższych wyborach prezydenckich w USA.

Chłoniak to forma raka atakującego układ limfatyczny, który jest częścią sieci organizmu zwalczającej zarazki.

Jeff BridgesPAP/EPA/MIKE NELSON

70-letni Jeff Bridges znany jest między innymi z kultowego filmu "The Big Lebowski" z 1998 roku, w którym zagrał główną rolę Kolesia. W 2010 roku otrzymał Oscara za rolę w filmie "Szalone serce". Zagrał też w wielu innych filmach oraz produkcjach telewizyjnych, pracował także jako producent. Poza filmami zajmuje się muzyką i malarstwem.