Kultura

Koncert prosto z lasu dla tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem

Koncert prosto z lasu dla tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem

Kompozytor, producent, twórca muzyki między innymi do filmów Jana P. Matuszyńskiego - Atanas Valkov - w sobotę zagra specjalny koncert z serii "Live from the heart". Występ na żywo, w środku lasu dedykowany jest pracownikom systemu opieki zdrowotnej.

Nie mają szans aby odpocząć, zrelaksować się. Dotyka ich ryzyko przemęczenia, wyczerpania czy zakażenia koronawirusem. Gdy większość społeczeństwa powinna zostać i pracować z domu, oni leczą, diagnozują, opiekują się innymi - lekarze, pielęgniarki, ratownicy, laboranci oraz inni pracownicy systemu opieki zdrowotnej. To właśnie im dedykowany jest sobotni występ kompozytora i producenta muzycznego - Atanasa Valkova.

Darmowa transmisja dla wszystkich fanów muzyki odbędzie się 28 marca o godzinie 18.00 na profilu facebookowym artysty i jego kanale na YouTube.

Torbicka: niech pracownicy systemu opieki medycznej poczują naszą wdzięczność

- To jest koncert, na który zapraszamy do największej wirtualnej sali koncertowej - mówi Grażyna Torbicka w zapowiedzi wydarzenia.

- Nasza energia, nasze emocje, które połączymy podczas tego wieczoru, niech dotrą do nich [pracowników systemu opieki zdrowotnej - przyp. red.]. Niech poczują, że bardzo jesteśmy im wdzięczni - dodaje Torbicka.

Atanas Valkov to polski kompozytor pochodzenia bułgarskiego, pianista, perkusista i producent muzyczny wychowany w Lublinie. Popularność zyskał przede wszystkim jako kompozytor muzyki filmowej. W Polsce stworzył między innymi muzykę do filmów "Ostatnia rodzina" i "Deep Love" Jana P. Matuszyńskiego oraz serialu "Belfer" Łukasza Palkowskiego.

Valkov jest również twórcą aranżacji i producentem albumu "Transorietnal Orchestra" Kayah, za który otrzymał platynową płytę. We współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) wyprodukował również album "Ambition".

POLECAMY: