Kultura

Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Trójki. Zastąpił Tomasza Kowalczewskiego

Kuba Strzyczkowski został nowym dyrektorem Trójki. Zastąpił Tomasza Kowalczewskiego
Zmiany we władzach Programu Trzeciego Polskiego Radia. Jak potwierdził Presserwis, nowym dyrektorem i redaktorem naczelnym Trójki został Kuba Strzyczkowski.
Zobacz wideo

Kuba Strzyczkowski na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który zarządzał stacją od listopada 2019 roku. O Kowalczewskim zrobiło się głośno, kiedy zdecydował o unieważnieniu wyników 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Jego zwycięstwo miało być wynikiem "pomyłki" i "złamania regulaminu" LP3. 

Kuba Strzyczkowski przejmuje stery w Trójce

Kuba Strzyczkowski jest związany z Programem Trzecim PR od 30 lat. W jego biogramie na stronie Polskiego Radia czytamy: "Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję 'Zapraszamy do Trójki', teraz w tej audycji spotyka się ze słuchaczami w piątki. Częściej, bo codziennie od poniedziałku do czwartku, Pan Kuba sprawdza, czy Polacy są "Za, a nawet przeciw" (o godz. 12:05) w kwestii ważnych spraw społecznych, ekonomicznych i politycznych. Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji Idą Święta".

Słuchacze Trójki domagają się odwołania prezeski Polskiego Radia

Po ostatnich wydarzeniach w radiowej Trójce, które doprowadziły do odejścia kilkunastu dziennikarzy i pracowników radia, w sieci pojawiła się petycja do Rady Mediów Narodowych. Podpisane pod nią osoby żądają dymisji Agnieszki Kamińskiej, która pełni funkcję prezeski Polskiego Radia. Jest już ponad 10 tys. podpisów.

Zobacz więcej: