Kultura

Marcin Mann w "Próbnym locie" Radia Nowy Świat. "Stworzył dla Państwa specjalne zaproszenie"

Marcin Mann w
Marcin Mann, syn Wojciecha Manna i Ewy Bańskiej, prowadzi w Radio Nowy Świat "Próby lot" - audycję dla młodych talentów.

Młody prezenter postanowił żartobliwie zapowiedzieć swój występ, przygotowując specjalną grafikę:

W 2012 roku 20-letni wtedy Marcin Mann poprowadził razem z Wojciechem Mannem koncert "Cudowne lata 60" podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. - Nasz duet wymyślił sobie reżyser i przekonał nas do tego, bo zwykle tego nie robimy - mówił wtedy w rozmowie z "Super Expressem" Wojciech Mann. Zastrzegał, że to jednorazowa przygoda (ze względu na Dzień Dziecka) i syn nie planuje kariery w mediach. Zdradzał również, że Marcin podkrada mu czasem płyty.

W trakcie "Próbnego lotu" przyznał się też do tego syn legendarnego prezentera - Marcin Mann przed puszczeniem jednej z piosenek powiedział, że "podkradł" ją z kolekcji ojca, choć akurat tego typu muzyki akurat Wojciech Mann niespecjalnie lubi.

Wojciech Mann jednym z założycieli Radia Nowy Świat

Wojciech Mann pracował w Trójce od 1965 roku. W ciągu ponad pięciu dekad prowadził audycje: "Radiomann", "Bielszy odcień bluesa", "W Tonacji Trójki", "Manniak niedzielny", "Trzeci do pary", "Nauka słuchania", "Tanie granie", "Na lato". W ostatnim czasie przygotowywał i prowadził poranne piątkowe wydanie audycji "Zapraszamy do Trójki", "Manniak po ciemku" oraz "Piosenki bez granic". Odszedł 11 marca tego roku po tym, jak decyzją Kamińskiej nie przedłużono umowy z Anną Gacek - współprowadzącą z Mannem "W tonacji Trójki".Zobacz wideo Kto był cenzurowany w PRL-u? Spotkało to tych artystów [Popkultura Extra]

Jest jednym z  pierwszych członków ekipy internetowego Radia Nowy Świat, które tworzą m.in. Magda Jethon, Marcin Kydryński i Jan Chojnacki. To on jako pierwszy przywitał w autorskiej audycji słuchaczy, gdy stacja zaczęła nadawanie 10 lipca.