Kultura

Netflix ukrywa przed nami sporo kategorii. Poznajcie kody, które pomogą wam znaleźć je wszystkie

Netflix ukrywa przed nami sporo kategorii. Poznajcie kody, które pomogą wam znaleźć je wszystkie
Netflix oferuje subskrybentom wybór kilku tysięcy filmów i seriali, które są pogrupowane w wiele ciekawych kategorii. Jeżeli lubicie konkrety, ale nie możecie ich odszukać na platformie, z pomocą przychodzą użytkownicy Reddita - oni mają na to kody.
Zobacz wideo

Na Netfliksie jest do obejrzenia blisko 4 tys. filmów i seriali - czasami może już brakować pomysłu, na co jeszcze rzucić okiem. Jeżeli potrzebujecie sugestii, co warto sprawdzić w przepastnych zbiorach platformy, użytkownicy Reddita znaleźli dla was coś specjalnego. Netflix sam podzielił bowiem swoje propozycje na wiele konkretnych kategorii - aby je odnaleźć, trzeba się posłużyć specjalnymi kodami.

Zobacz też:

Netflix i skrywane kategorie. Jak do nich dotrzeć?

Użytkownicy Netfliksa w USA odkryli, że Netflix przygotował aż 20 niewidocznych na stronie głównej kategorii. Są wśród nich m.in. kultowe filmy, filmy niezależne, anime i dokumenty. Na tym jednak nie koniec, bo każda z 20 kategorii ma co najmniej kilka podkategorii - i przykładowo pod hasłem "dokumenty" znajdziemy działy: biograficzny, kryminalny, międzynarodowy, historyczny, militarny, sportowe, muzyczne, podróżniczy, polityczny, religijny, przyrodniczy i społeczno-kulturowy. Imponujące, prawda?

Możemy się również doszukać kilku mocno zawężonych terminów, np. horrory oceaniczne, filmy z Nowej Zelandii, filmy arthouse'owe czy filmy o baseballu. Dla każdego coś miłego.

Aby móc skorzystać z ukrytych kategorii, wystarczy do adresu URL www.netflix.com/browse/genre/ dopisać odpowiedni numer z obrazka, który zamieszczamy poniżej. Przykładowo, jeśli macie ochotę na filmy o baseballu, adres, który powinien się znaleźć w waszej przeglądarce to www.netflix.com/browse/genre/12339. Z kodów da się skorzystać także w aplikacji mobilnej - tutaj należy wpisać odpowiedni numer kategorii w wyszukiwarkę Netfliksa.embed