Kultura

Radio Nowy Świat wystartowało, ale są pierwsze kłopoty. "Problemy z odbiorem"

Radio Nowy Świat wystartowało, ale są pierwsze kłopoty.
"Poranna Manna" to audycja, którą internetowe Radio Nowy Świat przywitało się ze słuchaczami tuż po szóstej 10 lipca. Prowadzący Wojciech Mann musiał jednak przyznać na antenie, że są pewne problemy z odbiorem.
Zobacz wideo Jakie filmy i seriale obejrzeć w te wakacje? Wakacyjne polecajki cz. 1 [Popkultura Extra]

Radio Nowy Świat jest radiem internetowym, którego można słuchać m.in. na stronie internetowej rozgłośni i za pośrednictwem różnych aplikacji. Już po kilkudziesięciu minutach od oficjalnego startu pojawiły się problemy. Słuchacze zgłaszają, że radio "rwie", a niektórzy w ogóle nie mają możliwości jego słuchania. Na antenie Wojciech Mann po godzinie ósmej przyznał, że są trudności i tłumaczył je ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.

Na facebookowym profilu Radia Nowy Świat pojawił się także komunikat w sprawie "problemów z odbiorem":

Radio Nowy Świat - przełożony start i "All You Need Is Love"

- Ja się nazywam Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - powiedział na początku audycji Mann. Prezenter przyznał, że zastanawiał się, jaką piosenką zacząć swój program "Poranna Manna", i postanowił postąpić, jak zaznaczył, "banalnie". Z głośników popłynęły dźwięki "All you need is love" zespołu The Beatles. W jego pierwszej audycji przy mikrofonie RNŚ pojawili się m.in. Piotr Bukartyk, Michał Nogaś, Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski.

Radio Nowy Świat to internetowa rozgłośnia spółki Ratujmy Trójkę - wśród założycieli są m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Jan Chojnacki. Początkowo start był zaplanowany na 26 czerwca, ale trzeba było go przełożyć, ponieważ u jednego z członków redakcji potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby, które miały styczność z zakażonym, przeszły testy na obecność wirusa - wyniki były negatywne.