Kultura

Sebastian Fabijański prezentuje pierwszy singiel: Nie miałem pojęcia, jak aktualny będzie ten utwór w dniu premiery

Sebastian Fabijański prezentuje pierwszy singiel: Nie miałem pojęcia, jak aktualny będzie ten utwór w dniu premiery
Sebastian Fabijański powiedział niedawno, że potrzebuje resetu. Dziś dowiadujemy się, że "Reset" to tytuł nowego, nadchodzącego albumu Sebastiana, który od tej pory podpisuje się pod swoją twórczością samym nazwiskiem - Fabijański.

W sieci pojawił się pierwszy singiel z nadchodzącej płyty, który jest zatytułowany "Huśtawka". Za reżyserię teledysku odpowiadają Magda Podeszwa i Sebastian Fabijański. 

- To utwór, który jest niesiony emocjami i wspomnieniami z dzieciństwa, natomiast tekst jest mieszanką tych emocji i wspomnień z moim aktualnym punktem widzenia świata, ludzi i relacji - mówi Fabijański i dodaje: 

Fragment utworu "jest pięknie przecież" zawsze był ironią, ale dziś ironia odnosi się już do czegoś zupełnie innego. Kiedy pisałem ten utwór, nie miałem pojęcia jaka będzie sytuacja i nie miałem pojęcia, jak aktualny będzie ten utwór w dniu premiery.

Wokal w utworze to głos Jakuba Deki, słowa do "Huśtawki" napisał Fabijański, a muzykę skomponowali Karbid i Tobiasz Fryzowicz. Klip do utworu został zrealizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA 2020. Autorem zdjęć jest Rafał Ziętara.

Zobacz wideo Śpiewać każdy może? Ci artyści mają wiele talentów

Fabijański jest aktorem, znanym z takich filmów jak m.in. "Kamerdyner", "Pitbull. Niebezpieczne kobiety" czy "Wszystko gra", ale w trakcie promocji filmu "Psy 3" zarapował utwór do produkcji (razem z O.S.T.R.-em) i ogłosił, że zamierza wydać album. W czerwcu tego roku ukazał się "Prymityw", natomiast "Reset" jest zapowiedziany na przyszły rok. "Huśtawka" to utwór otwierający ten album.