Kultura

Symboliczny gest. Zaśpiewał "Imagine" na pustej stacji metra w Londynie

Symboliczny gest. Zaśpiewał
"Imagine" to jeden z największych przebojów Johna Lennona, w którym artysta podzielił się wizją swojego wymarzonego świata bez chorób i wojen. Brytyjski muzyk w dobie koronawirusa postanowił zagrać ten ponadczasowy utwór na pustej stacji metra w Londynie. Efekt jest uderzający.
Zobacz wideo

Stephen Ridley to młody muzyk z Wielkiej Brytanii. W związku z pandemią i kwarantanną, której poddaje się coraz więcej osób na całym świecie, postanowił nagrać swoja interpretację legendarnej piosenki Johna Lennona, "Imagine". By pokazać wpływ koronawirusa na codzienne życie, teledysk nagrał na jednej z londyńskich stacji metra.

"Imagine" na pustej stacji metra

Londyn jest jedną z największych europejskich metropolii, mieszka tam koło 9 milionów osób. Teraz większość z nich siedzi zamknięta w domu, ulice są więc złowieszczo opustoszałe. Ridley postawił swoje pianino na stacji metra, która normalnie jest zatłoczona - na kadrach widać, jakimi pustkami świeci.

Muzyk do instrumentu podchodzi w masce, nim zaczyna grać, dezynfekuje klawisze:

W komentarzach pod filmem na youtubie czytamy: "Właśnie przypomniałeś ludzkości, że istnieje nadzieja. Dziękuję", " Nie mogą przestać oglądać, choć łzy zalewają mi oczy. Modlę się nie tylko za siebie i swoją rodzinę, ale za wszystkich ludzi", "Czuję te emocje. Mam nadzieję, że wszyscy będą bezpieczni", "Tak samo jak potrzebujemy szczepionki, testów i respiratorów, potrzebujemy też wspólnej wizji tego, jak świat może wyglądać. 'Imagine' jest idealnym nośnikiem ważnego przesłania, a ty jesteś dzielnym kurierem, który niesie tę wiadomość. Dziękuję".

Wcześniej na wspólne wykonanie piosenki Johna Lennona zdecydowały się hollywoodzkie gwiazdy pod przewodnictwem Gal Gadot.

Czytaj też: Gal Gadot, Natalie Portman i inne gwiazdy śpiewają wspólnie "Imagine" Johna Lennona