Kultura

Zaskakujący powrót Pawła Wilczaka. "Pan T." od piątku w Player.pl

Zaskakujący powrót Pawła Wilczaka.

Od piątku miłośnicy polskiego kina będą mieć kolejną atrakcyjną możliwość zapełnienia czasu, który - zgodnie z zaleceniami - powinni spędzić w domu. Oferta filmowa serwisu Player.pl uzupełniona zostanie o komediodramat Marcina Krzyszałowicza "Pan T." z Pawłem Wilczakiem w tytułowej roli.

13 marca w Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, tydzień później rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu epidemii.

Od piątku 27 marca dostępny będzie komediodramat Marcina Krzyszałowicza "Pan T". Twórca głośnej "Obławy" z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, powraca z historią powojennej Warszawy. Tym razem z Pawłem Wilczakiem grającym głównego bohatera.

"Pan T." - premiera VOD w Player.pl
player.pl

Absurdalna rzeczywistość powojennej stolicy

"Pełna czarnego humoru, seksu i wzruszeń, zaskakująco współczesna historia o Polsce z absurdalnych czasów, w których rzeczy bardzo nieprawdopodobne były całkiem możliwe. Przesycona nostalgią podróż do niezwykłego świata, w którym słynni pisarze i poeci artystycznej bohemy zasiadywali w knajpach i kawiarniach, ukradkiem komentując zło otaczającego ich świata" - czytamy w opisie filmu.

"Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki, ponętna uczennica zaszokuje go niespodziewanym wyznaniem, a Urząd Bezpieczeństwa zacznie śledzić każdy jego ruch. W tej rzeczywistości pełnej absurdów trudno będzie zachować powagę" - dodano.

Poza dawno niewidzianym na wielkim ekranie Pawłem Wilczakiem, w filmie zagrali także m.in. Sebastian Stankiewicz, Marysia Sobocińska, Wojciech Mecwaldowski, Jacek Braciak, Jerzy Bończak, Eryk Lubos, Katarzyna Warnke, Bartłomiej Topa, Wiktor Zborowski i Jan Nowicki.