Opinie

Koronawirus w USA: Melania Trump wygłosiła orędzie

Koronawirus w USA: Melania Trump wygłosiła orędzie

Melania Trump wygłosiła orędzie, w którym namawiała obywateli do stosowania się do wytycznych z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób i ograniczenia fizycznych kontaktów z otoczeniem.

Trwające kilka minut wideo pojawiło się na Twitterze dzień po ogłoszeniu przez Biały Dom kampanii informacyjnej mającej na celu edukację na temat pandemii.

- Dziś chcę porozmawiać z wami o koronawirusie i o tym, co to znaczy dla was i waszych rodzin. Choć teraz trzeba dokonać zmian, to nie będziemy tak żyć wiecznie. Nasze dzieci wrócą do szkoły, ludzie wrócą do pracy, znów spotkamy się w miejscach kultu, na koncertach i imprezach sportowych - mówiła w orędziu Melania Trump.

Pierwsza dama namawiała obywateli do stosowania się do wytycznych z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób i ograniczenia fizycznych kontaktów z otoczeniem.

- Nalegam, abyście pozostali w kontakcie z rodziną i bliskimi poprzez czaty wideo, rozmowy telefoniczne, media społecznościowe - apelowała.

Pierwsza Dama podkreśliła, że obecna sytuacja wymaga solidarności.

- Bądźcie bezpieczni i pamiętajcie, że podczas gdy wielu z nas zwykle jest osobno, teraz wszyscy jesteśmy w tym razem - mówiła Melania Trump.

Donald Trump w piątek ogłosił stan nadzwyczajny na terenie USA.. Zapowiedział, że uruchomione zostaną w ten sposób dodatkowe fundusze federalne na walkę z epidemią groźnego wirusa. Jak poinformował prezydent, suma opiewa o około 50 miliardów dolarów.