Opinie

W niedzielę w ECS wieczór wspomnień prezydenta Pawła Adamowicza

W niedzielę w ECS wieczór wspomnień prezydenta Pawła Adamowicza

Europejskie Centrum Solidarności organizuje w niedzielę wieczór wspomnień zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W spotkaniu udział mają wziąć bliscy zamordowanego, jego przyjaciele i współpracownicy.

O spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18, poinformował media w niedzielę dział promocji i PR Europejskiego Centrum Solidarności (ECS).

"Myślimy o prezydencie Pawle Adamowiczu z wielką wdzięcznością. Nie mówimy - 'żegnaj'. Na niedzielne popołudnie zaprosiliśmy bliskich Pawła Adamowicza, przyjaciół i współpracowników, żeby powspominać i nadać sens naszym łzom. Prezydenta nie ma już z nami, ale jego dzieła pozostały, a wizja Gdańska wciąż jest aktualna" - napisano w komunikacie.

Jeden z pracowników działu promocji i PR ECS - Arkadiusz Bilecki - powiedział PAP, że w spotkaniu nazwanym "Wieczór dla przyjaciela" zaplanowano udział mniej niż 10 osób.

Głos mają zabrać m.in. przyjaciele zmarłego prezydenta Gdańska Aleksander Hall i prezydent Sopotu Jacek Karnowski, a także pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Nie wiadomo jeszcze, kto z bliskich zmarłego przybędzie do ECS.

Centrum poinformowało, że wszystkie wejściówki na niedzielne wydarzenie zostały już rozdysponowane, "w ciągu kilkudziesięciu minut od rozpoczęcia rejestracji wieczorem w sobotę, 19 stycznia". Spotkanie ma być transmitowane na stronie

W ubiegłą niedzielę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do szpitala, gdzie w poniedziałek po południu zmarł.

W sobotę w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.