Polska

Awaria w Poczcie Polskiej. Problemy z systemem informatycznym

Awaria w Poczcie Polskiej. Problemy z systemem informatycznym

Duża awaria w Poczcie Polskiej. Od rana są problemy z systemem informatycznym, służącym do obsługi klientów.

Największe kłopoty są z przyjmowaniem przelewów, listów poleconych i przekazów pieniężnych. Jest spore ryzyko, że tego na poczcie dziś nie załatwimy.

Działa natomiast wydawanie przesyłek awizowanych, odbieranych w placówce.

Pracownicy poczty od kilku godzin pracują nad usunięciem awarii. Problemy nadal występują jednak w wielu miejscach w Polsce.

Komunikat Poczty Polskiej

W komunikacie wysłanym do mediów, m.in. do tvn24bis.pl, Poczta Polska informuje:

"Z uwagi na problemy z systemem informatycznym obsługującym klientów, nasze placówki działały w ograniczonym zakresie. Dotyczyło to głównie obszaru nadawczego"

Jak wylicza, "utrudnienia dotyczą np. przyjmowania przelewów oraz listów poleconych i przekazów pieniężnych. Możemy natomiast wydawać przesyłki awizowane, przeznaczone do wydania w placówkach (np. realizacja usługi odbiór w punkcie)".

"Przepraszamy klientów za niedogodności, obecnie w części placówek system już funkcjonuje prawidłowo, intensywnie pracujemy nad całkowitym usunięciem awarii" - zaznacza Poczta Polska.

Jak zauważa portal bankier.pl, usługi Przekaz pocztowy i Ekspres Pieniężny będą niedostępne również dziś wieczorem, ponieważ w godz. 22 do 23.30 Poczta Polska zaplanowała prace konserwacyjne systemu internetowego.