Polska

Brutalne pobicie w Poznaniu. Policja szuka sprawców i pokazuje film

Brutalne pobicie w Poznaniu. Policja szuka sprawców i pokazuje film

Policja poszukuje dwóch sprawców brutalnego pobicia, do którego doszło 8 maja 2019 r. na poznańskich Jeżycach. Zajście nagrała kamera monitoringu.

Do pobicia doszło 8 maja po godzinie 21, w jednej z kamienic przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

- Sprawcy pobili lokatora budynku. Bandyci bez żadnego powodu zaatakowali mężczyznę, bili go pięściami i kopali. W międzyczasie jeden z nich wybił kilka szyb na klatce schodowej. Po wszystkim uciekli - opisuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Seria ciosów w lokatora

Na nagraniu opublikowanym przez poznańską policję widoczni są dwaj mężczyźni, którzy wchodzą na korytarz kamienicy. Pierwszy z nich trzyma w ręku przedmiot przypominający pistolet. Obaj wychodzą z zasięgu kamer, na samym końcu pierwszej części filmu, drugi wykonuje ruch, jakby chciał kogoś uderzyć pięścią.

Kilkanaście sekund później obaj mężczyźni znów są widoczni na nagraniu. Jeden z nich idzie w kierunku wyjścia, drugi - prawdopodobnie pistoletem - wybija szyby, po czym rusza za kolegą. Po momencie cofa się, trzymając już w drugiej ręce kolejny przedmiot. Wychodząc atakuje mężczyznę - lokatora budynku, który w międzyczasie pojawił się w wejściu. Szybko dołącza do niego jego kompan. Lokator otrzymuje serię ciosów - przedmiotem przypominającym pistolet i pięściami w twarz, a gdy upada jest kopany i bity pięściami.

Przez całe nagranie widoczna jest jeszcze jedna osoba - dziewczyna "na czatach" przy drzwiach wejściowych. Gdy w czerwcu policja publikowała wizerunki dwóch osób zamieszanych w to pobicie, prawdopodobnie to właśnie jej twarz publikowali funkcjonariusze. Dziewczyna miała mieć związek z tym pobiciem.

- Osoby, które rozpoznają wizerunki napastników prosimy o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 61 84 122 11 lub 61 84 122 12 - podaje Święcichowski.