Polska

Czy dobry smartwatch musi być drogi? Te modele pokazują, że nie!

Czy dobry smartwatch musi być drogi? Te modele pokazują, że nie!

Smartwatche stanowią obecnie bardzo istotny segment rynku sprzętu elektronicznego, a w sprzedaży dostępnych jest coraz więcej różnych modeli. Jeżeli nie chcemy wydać na ten sprzęt kilkuset złotych, możemy przyjrzeć się urządzeniom z nieco niższej półki cenowej – również są bardzo funkcjonalne i spełniają swoje najważniejsze zadania, a niektóre modele można dostać już za mniej niż 100 zł.

Xiaomi Amazfit BIP Huami

Smartwatch z bardzo wydajną baterią, która umożliwia aż do 45 dni pracy na jednym ładowaniu. Jego dużym atutem jest wyświetlacz, który gwarantuje bardzo dobrą widoczność nawet w silnym słońcu, a dodatkowo, chroniony jest jeszcze szkłem Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. W środku zaś znajduje się układ GPS Sony 28 nm o niskim poborze mocy, wykorzystujący podwójny sygnał satelitarny. Sprzęt jest też wodoodporny i dostępny w różnych wersjach kolorystycznych. Sprawdź najlepsze oferty.

Manta SWT9304 Sprita 2

Smartwatch polskiego producenta jest jednym z najprostszych tego typu urządzeń na rynku, ale równocześnie zaskakuje przy tym bardzo niską ceną – model SWT Sprita 2 można nabyć za mniej niż 150 zł. Nie znajdziemy tu wielu „bajerów”, ale wszystkie funkcje niezbędne podczas uprawiania sportu są – krokomierz, licznik spalonych kalorii, pomiar dystansu i prędkości. Dodatkowo smartwatch Manty jest wodoodporny, a jego bateria – jak zapewnia producent – w trybie czuwania może pracować nawet 360 godzin! Sprawdź najlepsze oferty.

FitGO FW17 Power

FitGo FW17 Power dysponuje 1,3-calowym wyświetlaczem, na którym można znaleźć wszystkie niezbędne podczas treningu informacje – dane z GPS-u, pomiar tętna czy licznik spalonych kalorii. Poza tym smartwatch został wyposażony w dynamiczny pulsometr, krokomierz, stoper, a nawet dyktafon. Po połączeniu urządzenia ze smartfonem możliwe jest także odbieranie SMS-ów czy prowadzenie rozmów telefonicznych. Zegarek charakteryzuje się też wysoką wodoodpornością (strumień 12 litrów na minutę), dzięki czemu można z nim trenować nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Sprawdź najlepsze oferty.

GSM Media-Tech MT855

Smartwatch za mniej niż 100 zł? MT855 mimo niskiej ceny wyposażony jest m.in. w krokomierz, żyroskop, głośnik, mikrofon, posiada też wejście na kartę microSIM. Smartwatch odbierze połączenie przychodzące, powiadomi o otrzymaniu wiadomości, będzie monitorował sen, a także pozwoli zarządzać naszą muzyką. Wszystkim sterujemy za pomocą 1,54-calowego wyświetlacza LCD. Sprawdź najlepsze oferty.

Motus Color

Za niewiele więcej dostaniemy ten model, który w odróżnieniu od poprzednika kompatybilny jest jeszcze z systemem iOS (GSM Media-Tech tylko z Androidem). Sprzęt jest wodoszczelny, monitoruje nasz sen, liczy kalorie, a także kroki. Wyświetlacz o przekątnej 0,96 cala umożliwia zmianę motywu tarczy, zmienić też możemy pasek dostosowując jego kolor do naszych upodobań. Sprawdź najlepsze oferty.

Acme SW101

Acme SW101 to typowo sportowy smartwatch z czujnikiem tętna, akcelerometrem, licznikiem kroków i kalorii czy funkcjami pływackimi. Zbada też jakość naszego snu, jest wodoszczelny i odporny na kurz (IP68), współpracuje z systemami Android i iOS. Minusy? Brak możliwości zmiany motywu tarczy, a także wejść na kartę SIM czy kartę pamięci. Sprawdź najlepsze oferty.

Garett G22

Ten model posiada kilka ciekawych funkcji, jak np. dyktafon, wbudowany aparat czy wejścia na karty SIM i kartę pamięci. Producent oczywiście nie zapomniał też, że smartwatche projektowane są głównie z myślą o aktywnych, stąd na pokładzie jeszcze licznik kroków, licznik spalonych kalorii, funkcje mierzenia pokonanego dystansu i jakości snu. Warto wspomnieć też o baterii, która jest w stanie czuwać do siedmiu dni. Sprawdź najlepsze oferty.

Forever Call Me KW-50

Na koniec propozycja dla najmłodszych użytkowników smartwatchy, chociaż w dużej mierze także dla ich rodziców. Model przeznaczony dla dzieci, dzięki któremu rodzic będzie mógł monitorować pozycję swojej pociechy, a także szybko się z nią połączyć (funkcja ta działa w obie strony – dziecko również może szybko zadzwonić do rodzica). Sprzęt posiada jeszcze przycisk SOS, umożliwia zaprogramowanie do 10 numerów, łączy się z Androidem i iOS, pozwala zdalnie robić zdjęcia oraz rozmawiać na czacie. Całością sterujemy poprzez 1,44-calowy, kolorowy wyświetlacz. Sprawdź najlepsze oferty.