Polska

Gaz ulatniał się z kuchenki, doszło do wybuchu. Lokator poparzony

Gaz ulatniał się z kuchenki, doszło do wybuchu. Lokator poparzony

Wybuch gazu i pożar w budynku wielorodzinnym w Gierałcicach (woj. opolskie). Jedna osoba została poszkodowana. Jak ustalono, gaz ulatniał się z kuchenki, do której podłączona była butla. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt24.

Dyżurny straży pożarnej o zdarzeniu został poinformowany w niedzielę o 23.25. Na miejsce wysłano łącznie 11 zastępów.

- Po przybyciu zastano palące się mieszkanie na parterze budynku wielorodzinnego. Po ugaszeniu pożaru ustalono, że w kuchni doszło do wybuchu gazu, który ulatniał się z kuchenki podłączonej do butli - informuje dyżurny kluczborskiej straży pożarnej.

Jeden poparzony

W momencie wybuchu w pomieszczeniu znajdowały się dwie osoby. Obaj mężczyźni samodzielnie wyszli na zewnątrz budynku. Jednemu z nich strażacy udzielili pierwszej pomocy, później - z poparzeniami - trafił do szpitala. Drugi poszkodowany odniósł tylko powierzchowne obrażenia.

Mieszkanie uległo zniszczeniu. Kuchnia i przedpokój to same zgliszcza. Z okien wystrzeliły szyby. W mieszkaniu w klatce obok pękła ściana w kuchni. Po ewakuacji całego budynku dwie rodziny powróciły do swoich lokali. Kilka innych musiało poszukać schronienia u swoich bliskich.

Do zdarzenia doszło w Gierałcicach, gmina Wołczyn:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl