Polska

Grupa TVN Discovery nagrodzona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej

Grupa TVN Discovery nagrodzona przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej nagrodziła Tytanowym Okiem Grupę TVN Discovery podczas Festiwalu Kanałów Tematycznych. Wśród docenionych produkcji znalazł się program "Pomagajmy sobie" emitowany w TVN24.

Grupa TVN Discovery jest wśród zwycięzców konkursu Kanałów Tematycznych o nagrodę Tytanowego Oka Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE). W kategorii "Wydarzenie roku" zwyciężyły: cykl programów wspierających widzów w czasie pandemii COVID-19 "Pomagajmy sobie" TVN24, emitowane na kanale Metro "Korki TV", "Uwaga! Koronawirus" oraz "Otwarte Okna".

W cyklu "Pomagajmy sobie" w TVN24 przekazywane były najnowsze wiadomości na temat pandemii COVID-19 w Polsce i na świecie. W programie mówiono również o wpływie epidemii na gospodarkę i społecznych inicjatywach. Dołączyły do tego relacje reporterów TVN24 i rozmowy z ekspertami.

Korki.tv to inicjatywa wspierająca uczniów szkół średnich w realizacji programu edukacyjnego. Audycje pomagały młodzieży w nadrobieniu zaległości spowodowanych zamknięciem szkół na czas epidemii.

W programie "Uwaga! Koronawirus", emitowanym na TVN po "Faktach" TVN prowadzący rozmawiają z ekspertami na temat bieżących zagadnień związanych z epidemią. Specjaliści odpowiadają na najważniejsze pytania o zdrowie, dementują fake newsy i doradzają, jak najskuteczniej zabezpieczać się przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

W pozostałych kategoriach zwyciężyły Disney za produkcję "Korpo-racji" emitowanym na kanale National Geographic (w kategorii "Polska produkcja telewizyjna") oraz Disney (w kategorii "Współpraca z operatorami").

Konferencja PIKE 2020 "Nowy Świat - Nowe Wyzwania" odbywa się między 30 września a 2 października w Łodzi.

Należąca do Polskiej Krajowej Izby Gospodarczej oraz European Cable Communication Association Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) zrzesza ponad 100 firm działających w zakresie mediów elektronicznych, w tym operatorów szerokopasmowej komunikacji elektronicznej oraz związanych z nimi producentów, dystrybutorów sprzętu i usług.