Polska

Ks. Tymoteusz Szydło prosi papieża o przeniesienie do stanu świeckiego

Ks. Tymoteusz Szydło prosi papieża o przeniesienie do stanu świeckiego

"Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły. Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania" - napisał ks. Tymoteusz Szydło.

"W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia" - przekazał syn byłej premier Beaty Szydło.

Swoje oświadczenie ks. Tymoteusz Szydło przesłał Katolickiej Agencji Informacyjnej przez swojego pełnomocnika, adwokata Macieja Zaborowskiego.

Jak podaje KAI, ks. Szydło pisze, że do publikacji oświadczenia zmusiły go spekulacje, jakie pojawiły się po tym, jak za zgodą biskupa bielsko-żywieckiego udał się na urlop.

Tymoteusz Szydło wyjaśnia, że w ostatnich miesiącach przechodził głęboki kryzys wiary i powołania i z czasem zaczął tracić sens swojej posługi. Urlop miał być jednak szansą, by poukładać sobie życie duchowe.

"Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem" - wyjaśnia syn Beaty Szydło.