Polska

Kto zostanie dziennikarzem roku? Znamy nominowanych do Nagrody Grand Press

Kto zostanie dziennikarzem roku? Znamy nominowanych do Nagrody Grand Press

Ich teksty zmieniały Polskę, pokazywały patologie władzy, pochylały się nad człowiekiem, który zmaga się z systemem. Aż 55 materiałów dziennikarskich zostało nominowanych do tegorocznych nagród Grand Press. To najbardziej prestiżowy, doroczny konkurs dziennikarski w Polsce.

Nagrody w organizowanym przez miesięcznik Press konkursie przyznawane są w 5 kategoriach: News, dziennikarstwo śledcze, dziennikarstwo specjalistyczne, publicystyka, reportaż. Przyznana będzie też Nagroda Dziennikarza Roku. W tym roku na konkurs wpłynęła rekordowa liczba 850 prac., z który jury konkursu nominowało 55. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują czek o równowartości 5 tys. złotych, a ich nazwiska poznamy na uroczystej gali , która odbędzie się we wtorek 10 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polski Polin.

Wśród nominowanych znaleźli się m.in nasi koledzy z Onetu: Edyta Brzozowska w kategorii reportaż prasowy/internetowy, Mikołaj Podolski w kategorii Publicystyka, Magdalena Gałczyńska w kategorii news, A w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne nominowani zostali Andrzej Stankiewicz oraz Edyta Żemła i Marcin Wyrwał