Polska

Mazowieckie: 63-latek uderzył kolegę siekierą w głowę? Usłyszał zarzut

Mazowieckie: 63-latek uderzył kolegę siekierą w głowę? Usłyszał zarzut

Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca podwarszawskich Marek, który podejrzany jest o to, że uderzył siekierą w głowę swojego kolegę. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut usiłowania zabójstwa - przekazał rzecznik wołomińskiej policji asp. szt. Tomasz Sitek.

Jak poinformował rzecznik wołomińskiej policji, do zdarzenia doszło kilka dni temu w podwarszawskich Markach. "Policjanci zostali powiadomieni o mężczyźnie, który miał doznać obrażeń głowy zadanych siekierą" - powiedział asp. szt. Sitek.

"Do zdarzenia miało dojść podczas awantury w pomieszczeniu zajmowanym przez jednego z jej uczestników. Poszkodowany z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali" - przekazał policjant.

Kłótnia zakończona atakiem?

Wskazał, że ustalenia miejscowych funkcjonariuszy wskazały, że między dwoma mężczyznami doszło do kłótni, w trakcie której 63-latek uderzył siekierą swojego kolegę w głowę.

"Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu" - podał.

Zatrzymany 63-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrażającego życiu innej osobie. Decyzją Sądu Rejonowego w Wołominie 63-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiąca.

Za zarzucane mu czyny może grozić kara 25 lat więzienia albo dożywocie.