Polska

Ministrem sportu zostanie na razie premier Morawiecki?

Ministrem sportu zostanie na razie premier Morawiecki?

Ministerstwo Sportu zostanie na razie objęte przez premiera Mateusza Morawieckiego? Taką informację przekazał na Twitterze Krzysztof Stanowski, dziennikarz sportowy.

Jak dodał, stanie się to w piątek. "Przez 2-3 tygodnie będzie łączył obowiązki. Potem poznamy docelowego ministra, dwie kandydatury w grze, obie w stu procentach ze świata sportu" - napisał Stanowski.

Przypomnijmy, że nazwisko ministra sportu jako jedyne nie został wymienione podczas ubiegłotygodniowej prezentacji nowego rządu. Nieoficjalnie mówiło się wówczas, że to stanowisko może być kartą przetargową przy ewentualnym przeciąganiu któregoś z senatorów opozycji na stronę PiS. Sugerował to również prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych. Przy tej okazji wymieniano Roberta Dowhana. Tak się jednak nie stało.


Jak pisaliśmy wcześniej, na giełdzie potencjalnych kandydatów pojawiały się nazwiska Moniki Pyrek, była tyczkarka, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy, Pauliny Malinowskiej-Kowalczyk, rzeczniczki prasowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.