Polska

Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela. "4 mkw. za... 77 777 euro"

Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela.
Domek w Bremie, nazwany "najmniejszym domem w Niemczech", ma powierzchnię mieszkalną wynoszącą zaledwie cztery metry kwadratowe. Wystawiono go na sprzedaż za 77 777 euro i właśnie został kupiony. Nowy właściciel pokonał oferentów z Ameryki i Chin - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Jak wygląda nieruchomość?

Nowym właścicielem maleńkiego domu na historycznej starówce Bremy jest youtuber, rzemieślnik i muzyk Fynn Kliemann. O zakupie "najmniejszego domu w Niemczech" poinformował na Instagramie.

To naprawdę fajne - ucieszył się 32-latek. 7 metrów kwadratowych i 4 metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej - to będzie prawdziwe wyzwanie inżynieryjne, żeby w ogóle wstawić tam łóżko - stwierdził.

Kliemann kilka lat temu założył centrum kreatywnych ludzi ("Kliemannsland") na terenie starego gospodarstwa w Elsdorfie na północ od Bremy. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co chce zrobić ze swoją nową posiadłością w sercu Bremy.

"Najmniejszy dom w Niemczech" na sprzedaż

Dom został wystawiony na sprzedaż pod koniec 2020 roku za pośrednictwem firmy maklerskiej Kensington za cenę 77 777 euro. Zupełnie nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania - powiedział agent nieruchomości Tobias Lachmann agencji dpa. Oferta dotarła nawet do Stanów Zjednoczonych i Chin.

Dom służył kiedyś jako kurnik, a ostatnio było tu biuro. Budynek znajduje się w historycznej dzielnicy Schnoor w Bremie, gdzie w wąskich uliczkach stoją małe, kolorowe domy. Dzielnica jest atrakcyjna i przyciąga wielu turystów.