Polska

Naklejka na biurze poselskim. Dwóch 16-latków trafi przed sąd

Naklejka na biurze poselskim. Dwóch 16-latków trafi przed sąd

Sąd Rejonowy w Malborku otrzymał od policji materiały w sprawie naklejenia nalepki na szybie budynku, w którym znajduje się biuro posła PiS Kazimierza Smolińskiego. Jak informuje "Dziennik Bałtycki" - wszczęto postępowanie wobec dwóch 16-latków.

Do zdarzenia doszło 21 listopada. Tego dnia planowany był kolejny protest samochodowy Malborskiego Strajku Kobiet. W związku z tym policjanci otrzymali polecenie, by uważać na "Dom Rzemiosła", a dokładniej na szybę z plakatem, która informowała, że na I piętrze znajduje się siedziba posła PiS.

Jeden z dwóch przechodzących tamtędy 16-latków, umieścił na szybie naklejkę, która według policjantów "symbolizowała obraźliwy stosunek" do partii politycznej. 

Osiem gwiazdek

Aktywistki z Malborskiego Strajku Kobiet podały, że po kontakcie z rodzicami nastolatków ustaliły, że na naklejce miało znajdować się osiem gwiazdek.

Sprawa trafiła do sądu. Wszczęto postępowanie w celu ustalenia, czy nieletni wykazują przejawy demoralizacji. Kurator sądowy sprawdzi warunki wychowawcza chłopców i realizację przez nich obowiązku szkolnego. Sąd zachował się w tej sprawie standardowo. 

Współwłaściciele budynku przekazali dziennikowi oświadczenie, w którym poinformowali, że nie mają pretensji za przyklejenie nalepki.

Strajk Kobiet

Od 22 października w całym kraju trwają protesty przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wywołało je orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r., zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji, których głównym inicjatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet z czasem przerodziły się w wystąpienia antyrządowe. W niektórych akcjach protestacyjnych biorą również udział środowiska związane z innymi grupami społecznymi.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - !

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link: